ul. Sterlinga 26, pokój K 019
90-212 Łódź
42 29 95 637
42 29 95 633
42 63 15 039
ckp@ahe.lodz.pl

Celem studiów „Rozwiązywanie i profilaktyka konfliktów w szkole i przedszkolu w oparciu o ideę Porozumienia bez Przemocy” jest przygotowanie absolwentek i absolwentów do facylitowania i mediowania konfliktów, sporów w grupach rówieśniczych, w zespole pedagogicznym i w relacjach z rodzicami/opiekunami uczniów.
Studia rozwijają kompetencje z zakresu metod rozwiązywania konfliktów w idei sprawiedliwości naprawczej oraz prowadzenia dialogu w oparciu o Porozumienie bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga.
AdresaciStudia realizowane są we współpracy z Fundacją 4 KROKI. Przeznaczone są dla osób dorosłych, zainteresowanych nabyciem kompetencji mediacyjnych pomocnych w rozwiązywaniu konfliktów, jak również poznaniemsposobów wspierania dzieci, młodzieży i dorosłych w budowaniu komunikacji opartej na szacunku i empatii.
Zapraszamy: nauczycielki i nauczycieli, pedagożki i pedagogów, wychowawczynie i wychowawców, psycholożki i psychologów, pracownice i pracowników socjalnych, asystentki i asystentów rodzinnych, kuratorki i kuratorów rodzinnych społecznych i zawodowych oraz inne osoby z wyższym wykształceniem zainteresowane obszarem tematycznym.
W programieKonflikty są nieodłączna częścią naszego życia. Słuchaczki i uczestnicy studiów nauczą się czerpać z konfliktu i budować nową jakość relacji. Rozwiną kompetencje umożliwiające wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych w rozwiązywaniu konfliktów i szukaniu rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich stron.
Korzyści dla uczestniczek i uczestników Studiów:
- Eliminują poczucie bezradności i bezsilności w sytuacjach konfliktowych
- Rozwijają w dzieciach i młodzieży poczucie wpływu i sprawczości
- Współtworzą świat BEZ przemocy. Świat empatycznych i szczerych relacji.
Korzyści dla dzieci i młodzieży:
- Potrafią słuchać także za trudnymi komunikatami - potrzeb i artykułować prośby.
- Rozwijają odpowiedzialność – przestrzegają ustaleń, które same współtworzą.
- Rozwijają odwagę w wyrażaniu siebie w miejsce tłamszenia, otwartość na innych, na różnice w opiniach i poglądach.
- Uczą się szukać w sytuacjach konfliktów i sporów rozwiązań – zamiast szukania winnych.
2 semestry (206 godzin)
KadraWśród kadry prowadzącej zajęcia na studiach podyplomowych znajdują się 2 mediatorki w idei porozumienia bez przemocy, specjalistki z komunikacji empatycznej.
Iza Nowaczyk - Coach certyfikowana przez ICC, Trenerka komunikacji empatycznej, Mediatorka w idei NVC.
Pomagam budować najważniejszy związek w życiu każdego z nas, związek z samym sobą. Wspieram ludzi w taki sposób aby samodzielnie znaleźli odpowiedzi w kwestii swojego życia, bez sugerowania rozwiązań co jest dla nich najlepsze. Ważny jest dla mnie szacunek i eliminowanie różnych form przemocy.
www.izanowaczyk.pl www.4kroki.org
Beata Moczkowska– Coach, Trenerka komunikacji empatycznej, Mediatorka w idei NVC.
Wierzę, że jako ludzie mamy naturalną gotowość do współdziałania, wzbogacania życia innych i bycia razem w kontakcie. To okoliczności zewnętrzne sprawiają czasem, że ta gotowość zostaje „przykryta”. Wierzę, że można to zmienić, dlatego wspieram ludzi w odkrywaniu swoich mocy i byciu ze sobą, a nie przeciw sobie.
Wymagane dokumenty- kopia podpisanego dyplomu ukończenia studiów wyższych
- formularz zgłoszeniowy
Organizatorem studiów podyplomowych Rozwiązywanie i profilaktyka konfliktów w szkole i przedszkolu w oparciu o ideę Porozumienia bez Przemocy jest Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi we współpracy z Fundacją 4 KROKI.