Zadaniem studiów jest przekazanie wiedzy jak skutecznie, ale jednocześnie bezkonfliktowo odzyskiwać należności. Uczestnicy zapoznają się ze wszystkimi aspektami prawnymi procesów egzekucyjnych jak również nabędą praktyczne umiejętności windykacji należności. Nabędą kompetencje konieczne do sprawnego używania tzw. miękkich narzędzi skutecznej windykacji, w szczególności zdobędą umiejętności prowadzenia negocjacjami i skutecznej perswazji.
AdresaciStudia przeznaczone są dla osób zawodowo realizujących zadania związane z windykacją należności. Adresatami są osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby zarządzające przedsiębiorstwami, księgowi, skarbnicy korporacyjni i osoby zatrudnione w departamentach finansowych i skarbowych, pracownicy działów egzekucyjnych. Ponadto jest to oferta kierowana również do wszystkich, którzy planują w przyszłości zajmować się zarządzaniem należnościami, windykacją i płynnością finansową. Uczestnikami studiów mogą być osoby posiadające wykształcenie wyższe na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim.
W programieProgram obejmuje m.in.:
- Psychologia windykacji,
- zarządzanie wierzytelnościami,
- obrót wierzytelnościami,
- outsourcing usług windykacyjnych,
- negocjacje handlowe i windykacyjne,
- techniki wywierania wpływu,
- podstawy prawa i postępowania administracyjnego,
- postępowanie egzekucyjne w administracji,
- wybrane elementy prawa cywilnego i rodzinnego,
- podstawy postępowania cywilnego,
- postępowanie egzekucyjne,
- podstawy prawa gospodarczego i handlowego,
- prawo upadłościowe i naprawcze,
- podstawy międzynarodowego postępowania egzekucyjnego,
- metody zabezpieczania wykonania umów i porozumień windykacyjnych,
- podstawy prawa karnego.
Absolwenci zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę niezbędną do pracy w działach windykacyjnych, księgowych i handlowych przedsiębiorstw oraz podmiotów publicznych jak również w innych instytucjach gdzie umiejętność skutecznej windykacji zobowiązań jest niezbędna do wykonywania pracy zawodowej. Uczestnicy nabędą znajomość zagadnień prawnych.
Czas trwania2 semestry – 200 godzin
70% kształcenia prowadzona jest w formule online poprzez Platformę Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, pozostałe 30% kształcenia realizowane jest podczas trzech zjazdów weekendowych organizowanych w trybie weekendowym Łodzi.
Opiekun merytorycznyMateusz Jagieła
KadraWśród naszej kadry m.in.:
- dr hab. Justyna Jurewicz
- mgr Mateusz Jagieła
- dr Edward Georgiew
- mgr Izabela Łaba-Waszczykowska
- podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
- formularz zgłoszeniowy
Organizatorem kształcenia jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi we współpracy z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym.
Informacje dodatkoweRekrutacja prowadzona jest dwa razy w roku w terminach:
- czerwiec-wrzesień – Rekrutacja na semestr zimowy
- styczeń-luty – Rekrutacja na semestr letni