2 semestry / Filia Warszawa / Płatne w 8 ratach

CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 5 200 PLN

Dostępne miasta
Filia w Warszawie
ul. Felińskiego 15
01-513 Warszawa
wejście od ul.Bitwy pod Rokitną, 3 piętro
budynek I LO im. B.Limanowskiego
+48 603 891 580
warszawa@ahe.lodz.pl
Cel Studiów

Dwu semestralne studia podyplomowe z zakresu kosmetologii ogólnej i fryzjerstwa mają na celu przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu kosmetologii i fryzjerstwa. Studia z tego zakresu pozwolą Państwu poznać tajniki zabiegów pielęgnacyjnych, ochrony skóry, przeciwdziałania i zapobiegania oraz leczenia problemów estetycznych i zdrowotnych. Absolwenci uzyskują wiedzę o fryzjerstwie, stylizacji, a także z zakresu kosmetologii i trychologii. Studia te mogą stanowić doskonałe uzupełnienie kompetencji osób zajmujących się fryzjerstwem, stylizacją, doradztwem modowym, kosmetyką oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Adresaci

Studia podyplomowe z zakresu kosmetologii ogólnej i fryzjerstwa są przeznaczone dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia (licencjackich lub magisterskich) pragnących nabyć kwalifikacje z zakresu kosmetologii i fryzjerstwa.

W programie

W programie przewidziane są takie przedmioty jak m.in.

 • Biologia medyczna i mikrobiologia
 • Anatomia człowieka
 • Fizykoterapia w kosmetologii
 • Zasady prawidłowego żywienia
 • Chemia ogólna i kosmetyczna
 • Kosmetologia pielęgnacyjna i lecznicza
 • Kosmetologia upiększająca
 • Technologia fryzjerska
 • Farmakologia i podstawy toksykologii
 • Podstawy dermatologii i alergologii
 • Stylizacja włosów
 • Informatyka w kosmetologii i fryzjerstwie
 • Specjalistyczna aparatura kosmetologiczna i fryzjerska
Czas trwania

 

2 semestry - 280 godzin w tym 30 godzin praktyk

Opiekun merytoryczny

dr Leszek Zakrzewski

"Jestem doktorem nauk społecznych, informatykiem, chemikiem. Trenerem z zakresu komunikacji i informatyki (w tym edukacji zdalnej i statystyki)  oraz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Specjalistą z zakresu kosmetologii. Trenerem i egzaminatorem VCC modułu „Pracownik usług kosmetycznych”. Długoletnim pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w tym na kierunkach kosmetologia, dietetyka oraz pedagogika i informatyka. Autorem wielu publikacji naukowych. Współautor książki Anatomia i fizjologia skóry. Skrypt dla studentów kosmetologii."

"Moją pasją jest przekazywanie interdyscyplinarnej i nowoczesnej wiedzy. Tworzenie unikatowych kursów i szkoleń oraz zarządzanie procesem szkoleniowym"

Kadra

W kadrze studiów spotkacie m.in.

Agnieszkę Michalską

"Jestem doktorem nauk biologicznych, biologiem medycznym. Specjalistą z zakresu fizjologii skóry oraz żywienia człowieka. Trenerem i egzaminatorem VCC modułu „Pracownik usług kosmetycznych”. Długoletnim pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim prowadzącym zajęcia na kierunku kosmetologia, dietetyka oraz pielęgniarstwo, fizjoterapia i wychowanie fizyczne. Promotorem i recenzentem wielu prac licencjackich i magisterskich z zakresu kosmetologii i dietetyki. Autorką wielu prac naukowych. Współautorka książki Anatomia i fizjologia skóry. Skrypt dla studentów kosmetologii."

"Moją pasją jest prowadzenie zajęć dla studentów i słuchaczy kursów. Przekazywanie wiedzy i doświadczeń praktycznych. Pomaganie w rozwoju osobistym i zawodowym."

Dorotę Zapalską

"Jestem z wykształcenia kosmetologiem. Ukończyłam studia z zakresu Trychologii Kosmetologicznej na UJ w Krakowie oraz WSIIZ w Warszawie. Jestem wykładowcą akademickiem  z zakresu Diagnostyki trychologicznej. Zajmuje się wiele lat trychologią praktyczną, uczyłam i wciąż się uczę od najlepszych w Polsce i w ośrodkach Trychologii na świecie. Prowadzę od kilku lat dwa gabinety kosmetyczno-trychologiczne. Mam kilkadziesiąt ukończonych szkoleń z zakresu trychologii, odżywiania, endokrynologii, chorób metabolicznych, dietetyki, kosmetologii. Jestem członkiem PST i ICATA. "

"Moja pasją jest holistyczne spojrzenie na trychologię i człowieka jako całą jednostkę. Uwielbiam się uczyć i poszerzać swoje kompetencję."

Katarzynę Rembelską

"Jestem kosmetologiem i specjalistką od zarządzania służbą zdrowia. Posiadam ukończone międzynarodowe certyfikowane szkolenia z zakresu kosmetyki i kosmetologii. Jestem autorką tekstów i redaktorem w czasopismach kosmetologicznych. Prowadzę od wielu lat zajęcia z kosmetyki i kosmetologii oraz fizykoterapii. Realizowałam kursy i szkolenia z zakresu kosmetyki i kosmetologii w tym finansowanych z dotacji europejskich. Posiadam praktykę z zakresu kosmetologii medycznej i medycyny estetycznej."

"Moja pasja to kosmetologia nowoczesna i estetyczna. Interesują mnie innowacje technologiczne w medycynie estetycznej i nowatorskie kierunki branży beauty – przekazywanie wiedzy i umiejętności słuchaczom i studentom."

Magdę Suchan

"Jestem kosmetologiem ze specjalnością kosmetologia medyczna. Specjalistką z zakresu kosmetologii medycznej z elementami nauk o zdrowiu oraz masażu i fizjoterapii w trakcie doktoratu. Prowadzę usługi kosmetologiczne (od 8 lat) oraz prelekcje, wykłady tematyczne, biorę czynny udział w konferencjach naukowych. Posiadam doświadczenie w sprzedaży internetowej produktów kosmetycznych. Prowadzę webinaria i szkolenia w tym online. Autorka bloga oraz portalu kosmetolog.pl, na Instgramie jako @mama.kosmetolog. Publikuję artykuły eksperckie w prasie kosmetologicznej (Aesthetic Business, Puls Piękna). Aktywnie poszerzam swoją wiedzę jako uczestnik ogólnopolskich i ogólnoświatowych kongresów dotyczących kosmetologii i medycyny estetycznej. Wyznaję filozofię holistycznego i profesjonalnego podejścia do pacjenta, co pozwala na skuteczne dobranie indywidualnie skomponowanych terapii zabiegowych."

"Wyróżnia mnie chęć ciągłego poszerzania wiedzy, jak i zarówno dzielenia się nią podczas wykładów, prelekcji i szkoleń dydaktycznych. Lekkość prezentowania w mowie i przekazie dla odbiorcy."

Wymagane dokumenty
 • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
 • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
 • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi.

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia

Dolny pasek

UWAGA! REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA DO 15.10.2021 ROKU. DLA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW AHE MAMY 10% ZNIŻKI! TYLKO U NAS 0 ZŁ WPISOWEGO! SPRAWDŹ NASZE NOWOŚCI!
TRWA REKRUTACJA NA SEMESTR ZIMOWY 2021/2022! ZAPISZ SIĘ DO 21 WRZEŚNIA 2021 R. I ZDOBĄDŹ 5% ZNIŻKI NA CAŁE STUDIA PODYPLOMOWE! DLA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW AHE MAMY 10% ZNIŻKI! TYLKO U NAS 0 ZŁ WPISOWEGO! SPRAWDŹ NASZE NOWOŚCI!