Analityka rynku finansowego

2 semestry / Łódź / Płatne w 8 ratach

CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 4 100 PLN

Dostępne miastaStudia Online
40% On-Line
60% stacjonarnie
Liczba zjazdów: 7
Cel Studiów

Celem studiów podyplomoweych Analityka rynku finansowego jest przekazanie wiedzy oraz zaprezentowanie narzędzi niezbędnych do wykonania analizy oraz oceny sytuacji umożliwiając podejmowanie decyzji inwestycyjnych na rynku finansowym.  

Adresaci

Program studiów jest adresowany do osób czynnie inwestujących lub które chcą dopiero podjąć działalność na rynku finansowym w charakterze tradera, analityka finansowego czy inwestora. W toku studiów uczestnicy zapoznają się z zasadami funkcjonowania oraz sprawnego poruszania się w obszarze rynku finansowego.

W programie

Program studiów podyplomowych Analityka rynku finansowego zawiera w głównej mierze przedmioty umożliwiające przeprowadzenia analizy rynku o różnych poziomach złożoności oraz takie, które mają na celu wspomaganie procesu podejmowania decyzji inwestycyjnej takie jak:

 • Zasady funkcjonowania giełdy papierów wartościowych
 • Zasady funkcjonowania rynku walutowego (Forex)
 • Finanse behawioralne - błędy poznawcze w decyzjach inwestycyjnych
 • Analiza techniczna - narzędzia
 • Strategie inwestycyjne rynku finansowego
 • Analiza fundamentalna
 • Zarządzanie portfelem inwestycji
 • Analiza przyczyny kryzysów finansowych
 • Wycena przedsiębiorstw
Korzyści

Studia Analityka rynku finansowego oferują unikalny program zajęć, pozwalający lepsze przygotowanie się do aktywnej działalności na rynku finansowym,

 • Programu studiów stanowią wyłącznie zajęcia o charakterze praktycznym.
 • Możliwość poznania narzędzi którymi posługują się profesjonalni analitycy rynku.
 • Prowadzone zajęcia umożliwiają dokładne zrozumienie mechanizmów zawierania transakcji na GPW oraz rynku walutowym.  
 • Zdobycie wiedzy umożliwiającej podejmowanie efektywnych decyzji inwestycyjnych.

 

Czas trwania

2 semestry – 235 godzin

Opiekun merytoryczny

mgr Mateusz Szymczyk

Kadra

Kadra składa się z maklerów oraz czynnych inwestorów których codzienny kontakt z rynkiem finansowym zapewni aktualne oraz przydatne informacje. Naszymi prowadzącymi są między innymi:

mgr Piotr Leszkowicz – wybitny specjalista i wieloletni praktyk w dziedzinie kontrolingu i zarządzania finansami. Karierę rozpoczął jako Kontroler Zarządzania w międzynarodowym koncernie medialnym. Po dziesięciu latach doświadczeń w kontrolingu zajął stanowisko Dyrektora Finansowego, a następnie pełnił funkcję Prezesa Zarządu w grupie spółek o rocznych obrotach wynoszących kilkadziesiąt milionów złotych oraz zatrudniających kilkaset osób. Przez wiele lat prowadził również własną działalność gospodarczą. Obecnie Prezes Zarządu grupy kapitałowej Armada Capital, łączącej spółki kapitałowe i organizacje non profit, z łącznymi obrotami powyżej 100 mln zł.

mgr Maciej Haberka – Licencjonowany Makler Papierów Wartościowych. Na co dzień pracujący w jednym z największych domów maklerskich w Polsce. Jest absolwentem rynku finansowego na Uniwersytecie Łódzkim. Aktywny inwestor, pasjonat rynków finansowych i analizy technicznej. Uczestnik Szkoły Leszka Balcerowicza oraz licznych konferencji i szkoleń z zakresu rynku kapitałowego.

mgr Mateusz Szymczyk – doświadczony analityk finansowy oraz konsultant ds. wyceny przedsiębiorstw, absolwent UŁ na kierunku rynek kapitałowy oraz finanse i rachunkowość, współorganizator projektu taurus investment fund, uczestnik prestiżowego konkursu CFA Research Challenge oraz licznych konferencji i szkoleń dotyczących analizy finansowej, pasjonat finansów behawioralnych.

Wymagane dokumenty
 • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
 • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
 • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych Analityka rynku finansowego jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi.

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia

Dolny pasek

REKRUTACJA W SEMESTRZE LETNIM 2022/2023 PRZEDŁUŻONA DO 13 MARCA 2023! 0 zł WPISOWEGO! 0 zł OPŁATA REKRUTACYJNA!