2 semestry / Łódź / Płatne w 8 ratach

CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 6 800 PLN

Dostępne miasta
Centrum Kształcenia Podyplomowego
ul. Sterlinga 26, pokój K 019
90-212 Łódź
42 29 95 637
42 29 95 633
42 63 15 039
ckp@ahe.lodz.pl

Partner studiów
Cel Studiów

Studia podyplomowe Akademia Trenerów Biznesu to kompleksowy projekt rozwojowy, opracowany we współpracy z Grupą SET. Akademia Trenerów Biznesu to program studiów podyplomowych, który przygotowuje do pracy w charakterze Trenera Biznesu.

Program studiów podyplomowych ma na celu wyposażenie absolwentów we wszystkie istotne z punktu widzenia pracy Trenera Biznesu kompetencje, związane z

 • Zarządzeniem procesem szkoleniowym,
 • Analizą potrzeb szkoleniowych,
 • Projektowaniem oraz realizacją programów szkoleniowych,
 • Prowadzeniem szkoleń,
 • Badaniem efektywności szkoleń,
 • Rozwojem osobistym.

Naszym celem jest zapoznanie uczestników z warsztatem pracy trenera, dostarczenia narzędzi, nauczenie technik i sposobu pracy z grupą szkoleniową.

Adresaci

Na studia podyplomowe Akademia Trenerów Biznesu zapraszamy osoby posiadające wykształcenie wyższe I lub II stopnia, które są zainteresowanie uzyskaniem wiedzy i kompetencji do prowadzenia szkoleń i rozpoczęcia pracy zawodowej jako trener.

Kierunek szczególnie polecamy osobom, które:

 • Chcą zostać trenerem freelancerem lub trenerem wewnętrznym i szukają rzetelnego przygotowania przez praktyków do pracy w charakterze trenera
 • Doświadczeni Trenerzy, którzy szukają inspiracji i pomysłu na dalszy rozwój.
W programie
 1. Wprowadzenie do modelu efektywnego treningu umiejętności
 2. Andragogika – podstawy pracy z dorosłymi
 3. Projektowanie szkoleń i mierzenie efektywności
 4. Teoretyczne podstawy psychoedukacji
 5. Trening umiejętności trenerskich
 6. Warsztat asertywności
 7. Trening interpersonalny
 8. Psychologia rozwoju człowieka dorosłego
 9. Sytuacje trudne w pracy trenera
 10. Etyka zawodowa i rozwój trenera
 11. Kreatywność i myślenie twórcze
 12. Seminarium dyplomowe
 13. Warsztaty autorskie – przeprowadzenie samplingu szkolenia

 

Studia kończą się przygotowaniem i prezentacją autorskiego programu szkolenia.

 

Korzyści

Ukończenie studiów podyplomowych Akademia Trenera Biznesu, kończy się zaprojektowaniem i zaprezentowaniem przed komisją własnego szkolenia. Absolwenci uzyskają dwa dokumenty:

 • świadectwa ukończenia studiów podyplomowych wydanego przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi  
 • Dyplom Trenera Biznesu Grupy SET, poświadczający posiadane kompetencje do projektowania i prowadzenia szkoleń biznesowych

W ramach programu studiów podyplomowych Akademia Trenera Biznesu prowadzone są zajęcia dzięki którym uczestnicy zdobywają wiedzę na temat mechanizmów psychologicznych, które kierują grupami szkoleniowymi, zapoznają się z zasadami pracy na procesie grupowym oraz nauczą rozpoznawać fazy procesu i dostosowywać elastycznie właściwe strategie pracy.

A ponadto:

 • Zajęcia są prowadzone przez trenerów – praktyków,
 • Program Akademii zapewnia równowagę między perspektywami psychologiczną i biznesową, co pozwoli uczestnikom zrozumieć zarówno mechanizmy związane z uczeniem się, jak i mechanizmy funkcjonowania organizacji biznesowych,
 • Duża ilość zajęć praktycznych pozwala na przećwiczenie poznawanych umiejętności,
 • Uczestnicy będą mieli okazję, minimum trzy razy, stanąć przed grupą i poprowadzić fragmenty zaprojektowanych przez siebie szkoleń.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, dzięki czemu uczestnicy mają możliwość natychmiastowej weryfikacji swoich postępów i dostęp do informacji zwrotnej na temat jakości prowadzonych modułów szkoleniowych.

Czas trwania

2 semestry – 220 h

Opiekun merytoryczny

Adam Walerjańczyk – Doświadczony Menadżer, Trener i Coach. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Programowy Grupy SET®. Współtwórca Modelu Efektywnego Treningu – Modelu SET®, Modelu DNA Sprzedaży Grupy SET® i Modelu Rozwoju Kompetencji Coachingowych Grupy SET®, certyfikowany coach ACC International Coach Federation. Przez osiem lat zarządzał zespołami pracowniczymi w wiodącej organizacji finansowej w Polsce. Prowadzi szkolenia i Executive Coaching dla wyższej kadry Managerskiej, szkoli z zakresu umiejętności zarządczych, komunikacyjnych, oceny pracowniczej i diagnozy etapów rozwoju pracowników. Prowadzi również zajęcia w Szkole Trenerów Biznesu, Szkole Coachów Biznesu Akademii SET®. Ponad 6000 godzin pracy szkoleniowej i superwizyjnej.

Kadra

Wykładowca CKPGabriela Borowczyk – Doświadczony trener biznesu prowadzący szkolenia i warsztaty z zakresu marketingu, brandingu i budowania marki osobistej. Coach specjalizujący się w coachingu biznesowym, coachingu marki osobistej i life coaching. Niezależny konsultant z zakresu marketingu, brandingu i budowania strategii marki. Marketer z kilkunastoletnim doświadczeniem managerskim w międzynarodowych korporacjach. Członek Jury Konkursu Marketingu Bezpośredniego „Golden Arrow” 2010, gość dyskusji panelowych podczas konferencji branżowych. Ponad 2000 godzin pracy szkoleniowej i superwizyjnej.
 

Wykładowca CKPMaciej Pawlik – Rekomendowany Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Coach, Menadżer, Przedsiębiorca, Konsultant Biznesu. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Operacyjny Grupy SET®. Współtwórca Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET®. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w branży szkoleniowej, w zarządzaniu projektami oraz zarządzaniu sprzedażą w międzynarodowych korporacjach. Projektuje efektywne procesy rozwojowe, systemy wdrożeniowe, standardy zachowań dla kadry zarządzającej i pracowników. Absolwent Szkoły Trenerów rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkoły Coachów zgodnej ze standardami International Coach Federation. Ponad 5000 godzin pracy szkoleniowej, coachingowej i superwizyjnej z trenerami i kadrą zarządzającą.
 

Sławomir Sabała – Trener biznesu specjalizujący się w szkoleniach i budowaniu procesów doradczo-rozwojowych z zakresu sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej, obsługi klienta, kompetencji społecznych, windykacji  oraz rozwoju osobistego. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET®  oraz Certyfikowany Trener Gier Szkoleniowych. Doświadczenie korporacyjne zdobywał jako trener wewnętrzny wiodących firm na rynku telekomunikacyjnym. Swoją działalność trenerską koncentruje w obszarze doskonalenia kompetencji społecznych pracowników, co przekłada się na podwyższenie kultury pracy w przedsiębiorstwach. Prowadzi zajęcia dla trenerów i konsultantów biznesu w Szkole Trenerów Biznesu Akademii SET®. Ponad 5000 godzin doświadczenia na Sali szkoleniowej oraz w pracy w relacji indywidualnej. Pracuje również mentoringowo z konsultantami, telemarketerami, specjalistami oraz kadra menadżerską.
 

wykładowca ckpJarosław Sobkowiak – Ekonomista, Rekomendowany Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Konsultant Biznesu. Współtwórca Modeli Rozwojowych Grupy SET®, w tym Modelu Efektywnego Treningu – Modelu SET®. Prezes Zarządu Grupy SET®. Współtwórca Szkoły Zarządzania, Szkoły Sprzedaży, Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachów Akademii SET®. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w branży szkoleniowej. Projektuje efektywne procesy rozwojowe, systemy wdrożeniowe, standardy zachowań dla kadry zarządzającej i pracowników. Ponad 6000 godzin pracy szkoleniowej, coachingowej i superwizyjnej z trenerami i kadrą zarządzającą.

 

wykładowca ckpMarcin Szpak – Senior Trener, Konsultant, certyfikowany coach ACC International Coach Federation. Manager z doświadczeniem w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi i windykacyjnymi. Posiada doświadczenie poparte wieloma referencjami w zakresie rozwoju kompetencji sprzedażowych, trenerskich i managerskich. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu rozwoju kompetencji trenerskich oraz podnoszenia efektywności handlowców oraz sprzedaży doradczej opartej na budowaniu długotrwałych relacji z klientami. Duża wiedza i doświadczenie w pracy z zespołami handlowymi umożliwia mu skuteczne rozwijanie umiejętności biznesowych zarówno wśród sprzedawców jak i managerów. Członek ICF Polska oraz ICF International, akredytowany na poziomie ACC. Ponad 6000 godzin pracy na Sali szkoleniowej.
 

wykładowca ckpAdam Walerjańczyk – Doświadczony Menadżer, Trener i Coach. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Programowy Grupy SET®. Współtwórca Modelu Efektywnego Treningu – Modelu SET®, Modelu DNA Sprzedaży Grupy SET® i Modelu Rozwoju Kompetencji Coachingowych Grupy SET®. Przez osiem lat zarządzał zespołami pracowniczymi w wiodącej organizacji finansowej w Polsce. Prowadzi szkolenia i Executive Coaching dla wyższej kadry Managerskiej, szkoli z zakresu umiejętności zarządczych, komunikacyjnych, oceny pracowniczej i diagnozy etapów rozwoju pracowników. Prowadzi również zajęcia w Szkole Trenerów Biznesu, Szkole Coachów Biznesu Akademii SET®. Ponad 6000 godzin pracy szkoleniowej i superwizyjnej.

Adam Hanczyn- Trener, Coach, Konsultant. W branży szkoleniowej jako trener od 2008 roku. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu, Akademii SET® oraz Szkoły Coachów Akademii SET®.
Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji trenerskich, coachingowych i menadżerskich.Certyfikowany konsultant kwestionariusza odporności psychicznej MTQ48. Wspiera w
rozwoju trenerów, coachów i menadżerów. Ponad 7000 godzin doświadczenia w pracy na sali szkoleniowej. Ponad 1000 godzin pracy coachingowej

Katarzyna Krupińska - Obel
Trener, Konsultant, Mentor, Coach w trakcie akredytacji na poziomie PCC ICF (Professional Certified Coach). Członek ICF Mazowsze. Z pasji łączy trenerstwo i coaching prowadząc warsztaty i szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji trenerskich, coachingowych oraz menadżerskich. Prowadzi również warsztaty rozwoju osobistego oraz coaching grupowy i zespołowy. Zwolenniczka nauki przez zabawę i doświadczanie z wykorzystaniem metafor.
Specjalistka od budowania efektywnego isynergicznego zespołu. Na liczniku trenerskim i coachingowym ma już ponad 4000 godzin pracy z grupami szkoleniowymi i w relacji indywidualnej. Jest też Mentorem Klubu Trenera i Coacha Akademii SET®. Na liczniku trenerskim i coachingowym ma już ponad 4000 godzin pracy z grupami szkoleniowymi i w relacji indywidualnej.

Maciek Cichocki Trener, Inspirator, Storyteller, Konsultant Biznesu. Z biznesem i korporacjami współpracuje od ponad 15 lat. Specjalista od przeprowadzania organizacji przez zmianę, budowania efektywnych zespołów oraz rozwoju kompetencji liderskich. Zdeklarowany zwolennik pracy u podstaw. Miłośnik storytellingu i metafory w pracy z ludźmi. Twórca prezentacji oraz oprawa audio-wizualnych opartych o visualstorytelling. Zakochany w górach i podróżach, skąd czerpie pomysły do pracy trenerskiej. Na „liczniku” ma ponad 10000 godzin pracy na sali szkoleniowej, w tym ponad 3000 godzin z trenerami i przyszłymi trenerami oraz blisko 30 zrealizowanych szkoleń e-learnigowych.

Arkadiusz Górski
Trener i Konsultant. W branży szkoleniowej pracuje od 2012 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu obsługi klienta, procesów sprzedaży oraz doskonalenia kompetencji
miękkich. Wspiera trenerów w rozwoju umiejętności zarówno podczas zajęć
grupowych na sali szkoleniowej jak i w relacji indywidulanej. Doświadczenie w
sprzedaży, obsłudze klienta oraz zarządzaniu zespołem zdobywał w międzynarodowej firmie zajmującej się sprzedażą, w instytucji finansowej oraz w onsultingu.Ma na koncie przepracowane ponad 2000 godzin pracy w roli trenera biznesu.

Andrzej Bernardyn
Trener, Coach, polski ekspert rozwijania nawyków. Jako trener pracuje od 2006 roku. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET®. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu projektowania i rozwijania nawyków, wystąpień publicznych, efektywności osobistej i zespołowej, skutecznej komunikacji oraz kreatywności. Autor książek, a także pierwszej w Polsce gry planszowej rozwijającej nawyki i umiejętności (Kraina Nawyków) oraz wielu autorskich programów i gier szkoleniowych. Mistrz Polski w kreatywności (tytuł zdobyty jako trener na XV. Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu). Czterokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w kreatywności w Stanach Zjednoczonych.
Współpracując z fundacją The Odyssey of the Mind Polska wyszkolił ponad stu trenerów kreatywności.
Koordynator wrocławskiej edycji Klubu Trenera i Coacha  Akademii SET®.
Na koncie ponad 3000 godzin przeprowadzonych szkoleń.

 

dr Andrzej Zbonikowski – psycholog, st. wykładowca w Katedrze Psychologii AHE w Łodzi, trener umiejętności psychospołecznych. Zajmuje się psychologią rozwoju osobowości, psychologią edukacji i doradztwa zawodowego. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Pedagogiki twórczości, członek Narodowego Forum Doradztwa Kariery, współautor projektów EFS z zakresu kształcenia doradców zawodowych. Od wielu lat wykładowca na studiach podyplomowych AHE w Łodzi oraz UŁ. Współautor pierwszej w Polsce monografii nt. zjawiska defaworyzacji społecznej (Psychospołeczne uwarunkowania defaworyzacji dzieci i młodzieży, 2010).

dr Elżbieta Woźnicka – andragog, pedagog społeczny, adiunkt w Katedrze Andragogiki i Pracy Socjalnej i prodziekan kierunku Pedagogika AHE w Łodzi, członek Akademickiego Towarzystwa Andragogicznego i Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, czynny pedagog – praktyk, inicjatorka kampanii społecznych o profilu profilaktycznym (m.in. „Uczeń też człowiek” – cykliczna kampania pod patronatem MEN), konferencji naukowych (m.in. międzynarodowa konferencja Tożsamość społeczno-kulturowa głuchych, WSHE, 2007) oraz konferencji edukacyjnych dla środowiska oświatowego.

Wymagane dokumenty
 • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
 • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
 • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych Akademia Trenerów Biznesu jest Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi we współpracy z Grupą SET.

 

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia