2 semestry / Łódź / Płatne w 8 ratach

CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 18 000 PLN

Dostępne miasta
Centrum Kształcenia Podyplomowego
ul. Sterlinga 26, pokój K 019
90-212 Łódź
42 29 95 637
42 29 95 633
42 63 15 039
ckp@ahe.lodz.pl

Cena promocyjna 9 000 zł 

zamiast 12 500 zł/semestr!

Cel Studiów

UWAGA: Na tym kierunku nie obowiązują zniżki związane z Regulaminem Promocji.

Studia realizowane są w 70% stacjonarnie (zajęcia praktyczne) i w 30% on-line (wykłady).

Cena promocyjna 9 000 zł zamiast 12 500 zł/semestr!

Pełne wyposażenie studenta w umiejętności praktyczne i wiedzę niezbędną do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej  i kosmetologii medycznej.

Studia są realizowane w praktyczny sposób, tak aby student bezpośrednio po każdym zjeździe mógł wcielić w zawodowe życie wyniesioną wiedzę merytoryczną i praktyczną.

Są to specjalistyczne studia podyplomowe skierowane do lekarzy skupione wyłącznie na tematyce medycyny estetycznej.

Adresaci

Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.

W programie

Studia kończą się egzaminem dyplomowym teoretyczno-praktycznym. Absolwenci otrzymują świadectwa ukończenia studiów w zakresie medycyny estetycznej oraz certyfikaty potwierdzające zakres nabytych umiejętności.

PROGRAM STUDIÓW - MODUŁOWY PROGRAM KSZTAŁCENIA (od cyklu jesień 2022)

Nr

NAZWA MODUŁU

SUMA

WYKŁAD

WARSZTAT

1

ANATOMIA TWARZY, FIZJOLOGIA SKÓRY, DERMATOLOGIA ESTETYCZNA

30

15

15

2

MEDYCZNA  DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA

10

-

10

3

KOMÓRKI MACIERZYSTE W MEDYCYNIE REGENERACYJNEJ

20

10

10

4

MEDYCYNA ESTETYCZNA

150

30

120

5

KOSMETOLOGIA MEDYCZNA

55

10

45

6

DERMOKOSMETYKI I SUROWCE KOSMETYCZNE

15

5

10

7

ŻYWIENIE A CHOROBY SKÓRY

15

10

5

8

MEDYCYNA I KOSMETOLOGIA WSCHODU

25

10

15

9

PRAWO MEDYCZNE

10

10

-

10

EGZAMIN KOŃCZĄCY KSZTAŁCENIE PODYPLOMOWE

 

 

 

 

RAZEM

330

100

230

Studia podyplomowe prowadzone są hybrydowo (wykłady z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość, a ćwiczenia - warsztaty w pracowniach specjalistycznych uczelni oraz gabinetach lekarskich i kosmetologicznych partnerów/dydaktyków kierunku).

Zajęcia obejmują:  zabiegi laserowe, fale radiowe, ultradźwięki i mikroprądy,  zabiegi eksfoliacyjne o penetracji zarówno płytkiej jak i głębokiej oraz zabiegi iniekcyjne takie jak: mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna, wypełniacze, bioaktywatory, osocze bogatopłytkowe, toksyna botulinowa oraz zabiegi elektrokoagulacji (elektrochirurgii) a także wprowadzenie do akupresury i akupunktury oraz leczenia biologicznego w tym zastosowań komórek macierzystych.

Prowadzimy zajęcia o  tematyce szeroko pojętego hasła Anti-Age, rozjaśniania przebarwień, redukcji zmarszczek, liftingu, redukcji blizn, rozstępów, usuwania tatuaży, zamykania naczynek. Zabiegi prezentowane są zarówno w odniesieniu do twarzy jak i całego ciała, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo program podejmuje temat marketingu i sprzedaży w  klinikach medycyny estetycznej.

Studenci mają możliwość wykonać każdą procedurę, ale również wypróbować jej efektywność na własnej skórze. Dodatkowym atutem jest możliwość indywidualnego doboru kuracji łączonej pod katem wykorzystania aktualnych urządzeń, którymi dysponują studenci w ich miejscach pracy.

Korzyści

Absolwent studiów podyplomowych będzie przygotowany do samodzielnego wykonywania licznych zabiegów medycyny estetycznej i leczniczo-kosmetologicznych, m.in.:

 • zaawansowanej diagnostyki skóry;
 • korekcji zmarszczek z zastosowaniem toksyny botulinowej (m.in. w korekcji zmarszczek poprzecznych czoła, “kurzych łapek”, zmarszczki palacza, lwiej zmarszczki);
 • korekcji zmarszczek z zastosowaniem wypełniaczy (np. w niwelowaniu doliny łez, „kurzych łapek“, korekcji bruzdy nosowo wargowej, korekcji kącików ust);
 • mezoterapii igłowej w obszarze twarzy, skóry owłosionej głowy, w przypadku cellulitu;
 • wolumetrii – modelowania okolicy jarzmowej i  owalu twarzy;
 • zastosowania wypełniaczy ust;
 • wykonywania zabiegów w przypadku hiperhydrozy z zastosowaniem toksyny botulinowej;
 • wykonywania liftingu twarzy z wykorzystaniem nici PDO;
 • zastosowania osocza bogatopłytkowego;
 • wykorzystanie komórek macierzystych;
 • zastosowanie lipolizy iniekcyjnej;
 • wykonywania zabiegów z użyciem aparatów RF;
 • wykonywania zabiegów z wykorzystaniem aparatów IPL;
 • wykonywania zabiegów z wykorzystaniem mikroprądów;
 • wykonywania peelingów lekarskich chemicznych oraz peelingów mechanicznych (m.in. mikrodermabrazja wodna i diamentowa);
 • wykonywania zabiegów z wykorzystaniem aparatów z zakresu endermologii, presoterapii, ultradźwięków i wiele innych;
 • leczenia biologicznego;
 • prowadzenia medycznej dokumentacji fotograficznej.
Czas trwania

Program kształcenia, nie unikając niezbędnych podstaw teoretycznych, kładzie nacisk na trening umiejętności praktycznych. Studia obejmują 330 godzin, z czego zajęcia praktyczne stanowią aż 230 godzin. Większość programu stanowi moduł “medycyna estetyczna” – 150 godzin, a pozostałe moduły ściśle uzupełniają ww.

Grupa warsztatowa: 8 osób.

Cena promocyjna 9 000 zł  12 500 zł / semestr

Czas trwania 2 semestry 

Opiekun merytoryczny

dr Leszek Zakrzewski

Doktor nauk, zabiegowiec, specjalista zabiegów estetycznych, laseroterapii i kosmetologii medycznej.

Dziekan kierunku kosmetologia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu AHE w Łodzi.  Dyrektor Kliniki Kosmetologii Medycznej i Medycyny Estetycznej Skin Clinic JLDA. Współpracownik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Praktyk zabiegów estetycznych i laseroterapii oraz kosmetologii sprzętowej. Twórca specjalności kosmetologia medyczna. Członek European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology. Ukończył „Advanced Beauty Therapy Diploma Course" w Manchesterze w Wielkiej Brytanii oraz wiele certyfikowanych kursów z zakresu laseroterapii, mezoterapii, wypełniaczy oraz szkolenie „Basic Techniques in Dermatologic Surgery".

Współpracuje z praktykami medycyny estetycznej i kosmetologii oraz dostawcami preparatów a także prowadzi zajęcia i zabiegi estetyczne m.in. w Korei, Turcji, Litwy, Łotwie, Niemczech, Austrii oraz Wielkiej Brytanii i USA.. Zainteresowania naukowe skupia na etiologii zmian skórnych, laseroterapii, mezoterapii. Interesuje się także wpływem diety na procesy starzenia się skóry oraz zagadnieniami z pogranicza psychologii, dietetyki, kosmetologii i medycyny.

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez wieloletnich praktyków w zakresie medycyny - medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

W kadrze dydaktycznej m.in.:

dr Delgermurun Batochir

Doktor nauk medycznych, profesor kliniczny Mongolii, zabiegowiec, specjalistka zabiegów estetycznych, elektrokoagulacji,  kosmetologii medycznej oraz akupresury.

Członek Mongolian Traditional Medicine oraz Mongolisch-Deutscher Wirtschaftsklub. Ukończyła „Laser methods in  aesthetic dermatology” oraz wiele certyfikowanych kursów z zakresu elektrochirurgii, mezoterapii, wypełniaczy, akupresury, akupunktury, osocza bogatopłytkowego, nici PDO.

Jest współwłaścicielką i prowadzi praktykę w Centrum Medycyny Estetycznej EDA w Łodzi. Praktyk zabiegów estetycznych (w tym: mezoterapii, wypełniaczy, bioaktywatorów) oraz elektrokoagulacji.

Wykładowca na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu AHE w Łodzi oraz innych uczelniach polskich i zagranicznych w tym w Klinice Altan Od, Ułan Bator, Mongolia. Długoletni pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, w tym na kierunkach kosmetologia, pielęgniarstwo, medycyna. Autorka wielu publikacji naukowych. 

Współpracuje z praktykami medycyny estetycznej i kosmetologii oraz dostawcami preparatów i sprzętu w Europie i Azji. Długoletni szkoleniowiec z zakresu medycyny estetycznej w szczególności mezoterapii i elektrokoagulacji oraz medycyny wschodu.

Prowadzi zabiegi i zajęcia z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii medycznej na różnych uczelniach w tym z zakresu wykorzystania akupunktury i akupresury w medycynie i kosmetologii. Ciągle wprowadza do praktyki nowe rozwiązania zgodnie z trendami w medycyny estetycznej i kosmetologii.

Zainteresowania naukowe skupione są na etiologii zmian skórnych, diagnostyce skóry, mezoterapii. elektrochirurgii. Interesuje się również medycyną wschodu.

Jej pasją jest wykonywanie zabiegów estetycznych w tym zabiegów elektrochirurgicznych oraz przekazywanie interdyscyplinarnej i nowoczesnej wiedzy studentom i słuchaczom.

dr Bartłomiej Kacprzak

Doktor nauk medycznych. Założyciel Orto Med Sport. Tytan pracy, niepokorny lider i wulkan pomysłów. "Niemożliwe staje się możliwe" - to jego motto. W nieustannym kontakcie z pacjentami, dbający o ich szybki powrót do zdrowia i dobre samopoczucie. Jego misją jest edukacja i profilaktyka. Kładzie nacisk na skuteczność leczenia, dlatego przy każdej okazji powtarza: “Chciałbym, żeby pacjent przyszedł do mnie tylko raz”.

            Jak sam mówi najpierw jest człowiekiem, potem lekarzem. Jest zwolennikiem holistycznego podejścia do ciała człowieka. Chirurg w ortopedii. Z pasją i dobrymi efektami stosuje leczenie biologiczne – osocze bogatopłytkowe (PRP), kwas hialuronowy, komórki macierzyste, Orthokine.

Doktor Bartłomiej Kacprzak przyjmuje pacjentów w OMS Łódź i Warszawa oraz przeprowadza prywatne operacje w Łodzi, w Centrum Medycznym Księży Młyn. Zainteresowania naukowe skupione są na ortopedii i traumatologii, medycynie sportowej, leczeniu biologicznym. Interesuje się również medycyną holistyczną.

dr Agnieszka Michalska

Jest doktorem nauk biologicznych, biologiem medycznym. Specjalistą z zakresu anatomii i fizjologii skóry oraz żywienia człowieka.

Długoletni pracownik naukowy i nauczyciel akademicki prowadząc zajęcia na kierunkach kosmetologia, dietetyka oraz pielęgniarstwo, fizjoterapia i wychowanie fizyczne. Promotor i recenzent wielu prac licencjackich i magisterskich z zakresu kosmetologii i dietetyki. Autorką wielu prac naukowych. Współautorka książek z zakresu fizjologii i anatomii człowieka w tym skryptu „Anatomia i fizjologia skóry”.

Jej pasją jest prowadzenie zajęć dla studentów i słuchaczy kursów. Przekazywanie wiedzy i doświadczeń praktycznych. Pomaganie w rozwoju osobistym i zawodowym. 

Wymagane dokumenty
 • podpisana kopia dyplomu lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu
 • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
 • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi. Zajęcia teoretyczne realizowane są na Platformie Zdalnego Nauczania we współpracy z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym.

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia

Dolny pasek