11.08.2022
Czy warto poszerzać kompetencje w świecie biznesu? Jakie kursy warto wybrać?

Obecny rynek pracy znacząco różni się od tego, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze 10 – 15 lat temu. Pomimo przywiązania większej uwagi do komfortu pracownika, jest on znacznie bardziej wymagający. „Multi tasking” na stałe zagościł w polskiej kulturze pracy, co sprawia, że pracownicy muszą cechować się naprawdę wieloma umiejętnościami na różnych  płaszczyznach. Funkcjonalna koncepcja zarządzania powoli zanika na rzecz procesowej, która z założenia ma usprawniać wszystkie działania w firmie, aby były one realizowane w optymalny sposób. Procesowe podejście daje nam również  ogrom możliwości dotyczących rozwoju zawodowego. Przedsiębiorstwa umożliwiają awanse, zmianę obowiązków i stanowisk wraz ze wzrostem naszych kompetencji i umiejętności jakie pozyskamy. W celu skorzystania z możliwości, jakie daje nam obecny rynek pracy, musimy się ciągle rozwijać i nie dopuścić do sytuacji, w której „staniemy” w miejscu. Jeżeli pracownik dba o regularne podnoszenie swoich umiejętności oraz kompetencji, zamiast bazować jedynie na tych, które już posiada, będzie miał większą łatwość z pozyskaniem wyższych stanowisk oraz awansów wewnątrz organizacji w której pracuje.

Jak zatem poszerzać swoje kompetencje w sposób właściwy i jednocześnie móc ukazać nasze zdobyte umiejętności podczas nawiązywania współpracy B2B lub rozmowy rekrutacyjnej? Studia podyplomowe, a szkolenia co wybrać?

Kursy i szkolenia kluczem do rozwoju

Studia podyplomowe, czy szkolenia? Bardzo dobrą alternatywą dla studiów podyplomowych są wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia biznesowe. Studia podyplomowe są wartościowym pomysłem do poszerzania swoich kompetencji, ale nie zawsze potrzebujemy realizacji minimum rocznych studiów, aby zwiększyć swoją pozycję na rynku pracy. Jeżeli ktoś ma sprecyzowany pomysł na siebie, bądź wie, jakich umiejętności mu brakuje do polepszenia swoich kompetencji, a tym samym zarobków, powinien wybrać kurs lub szkolenie. Rozwiązanie to jest również bardzo dobre dla osób, które znają swoje słabości i wiedzą, jakie cechy powinni doskonalić. Warto też zaznaczyć, ze kursy i szkolenia mogą dawać dużą satysfakcję i rozwijać kolejne umiejętności czy kompetencje, które posiadamy. Dużym atutem kursów czy szkoleń jest Certyfikat, który otrzymujemy po jego ukończeniu. W obecnych czasach dokumenty potwierdzające nasze kompetencje, czy kwalifikacje są  bardzo cenną kartą przetargową podczas ubiegania się o wymarzone stanowisko pracy.

Zróżnicowana oferta CKP

Centrum Kształcenia Podyplomowego poza szeroką ofertą studiów podyplomowych, oferuje wiele profesjonalnych kursów i szkoleń z zakresu biznesu, rozwoju osobistego czy HR. Proponowane szkolenia są podzielone na 5 dziedzin, które dostosowane są do obecnych trendów, wymagań i zmieniającego się rynku pracy. Centrum Kształcenia Podyplomowego oferuje kursy z zakresu:

  • zarządzania;
  • sprzedaży i obsługi klienta;
  • umiejętności osobistych;
  • HR i umiejętności trenerskich;
  • kursów specjalistycznych.

W ofercie znajduje się kilka kursów i szkoleń specjalistycznych z każdej dostępnej dziedziny. Jest to bardzo zróżnicowany podział, dzięki któremu każdy może znaleźć coś, co pomoże mu w rozwoju jego kariery. Oferowane szkolenia odbywają się w trzech formułach do wyboru: otwartej (każdy zainteresowany może uczestniczyć w szkoleniu), zamkniętej (w szkoleniu biorą udział tylko konkretne osoby z organizacji/ przedsiębiorstwa np. szkolenia firmowe), indywidualnej (szkolenie indywidualne dla zebranej grupy).  Dzięki takiemu rozwiązaniu oferta CKP może być dedykowana zarówno osobom fizycznym jak i klientom biznesowym.

Z racji, że szkolenia występują z różnych zagadnień i dziedzin, odbiorca ma możliwości dostosowania tematyki szkolenia pod swoje potrzeby, np.:

Jeżeli potrzebujesz poprawić swoje umiejętności menedżerskie, dobrym wyborem będzie Sztuka motywowania i angażowania pracowników.

  • Dla osób chcących się rozwijać w sprzedaży i obsłudze klienta, przydatne będzie szkolenie Challenger - sprzedaż 4.0, podczas którego poznają one techniki sprzedażowe.
  • W dziedzinie umiejętności osobistych zainteresowani mogą skorzystać z kursów takich jak: Zarządzanie stresem, gdzie uczymy się jak rodzić sobie z wszechobecnym stresem w pracy i środowisku zewnętrznym.
  • Komunikacja interpersonalna, gdzie uczestnik buduje jasne i zrozumiałe przekazy.
  • Zainteresowani branżą HR i umiejętnościami trenerskimi mogą wybrać szkolenie Rekrutacja i selekcja pracowników, w którym dowiedzą się jak oceniać umiejętności pracowników oraz prawidłowo przeprowadzać procesy rekrutacyjne.
  • Kursy specjalistyczne obejmują także umiejętności, które powinni posiadać specjaliści, Zarządzanie projektami pomoże nabyć niezbędne umiejętności zarządzania w firmie z podejściem projektowym.

Niezależnie w jakiej dziedzinie potrzebujesz treningu, w CKP znajdziesz coś dla siebie. Zobacz pełną ofertę profesjonalnych szkoleń realizowanych przez wysoce wyspecjalizowanych trenerów  - https://www.ckp-lodz.pl/kursy-i-szkolenia-biznesowe. Istnieje także możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Bazy Usług Rozwojowych.  Centrum Kształcenia Podyplomowego wychodząc naprzeciw swoim kursantom, przystąpiło do programu, który umożliwia mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom uzyskanie dofinansowania aż do 80%.

Dlaczego warto?            

Każda nowa umiejętność, przyswojona wiedza oraz Certyfikat mają pozytywny wpływ na nasze życie, nie tylko w sferze zawodowej, ale także osobistej.  Samorozwój pomaga zwiększyć poczucie własnej wartości, a tym samym obszary naszych kompetencji. Ponadto odpowiednie Certyfikaty i poparte nimi umiejętności zwiększają naszą elastyczność podczas poruszania się na rynku pracy. Poza doskonaleniem w obszarach, z którymi mamy do czynienia na co dzień, możemy także rozwijać się w kierunkach, z którymi wiążemy przyszłość pomimo tego, że obecnie zajmujemy się czymś zupełnie innym.  Podsumowując: każda godzina poświęcona na podnoszenie swoich kompetencji i zwiększanie umiejętności zaowocuje w przyszłości większym poczuciem wartości oraz spokojem podczas poszukiwania pracy, a co za tym idzie większym wynagrodzeniem.

Powyższe kursy i szkolenia to tylko część oferty CKP, pełną ofertę wszystkich kursów z każdej dziedziny tematycznej znajdziesz na stronie https://www.ckp-lodz.pl/kursy-i-szkolenia-biznesowe.

01.08.2022
RUSZYŁY ZAPISY NA KURSY SPECJALISTYCZNE LUB SPECJALIZACJE DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH!

Nasze szkolenia dają możliwość doskonalenia umiejętności, a także nabywania nowych kwalifikacji. Prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, którzy przekazują wiedzę w formie przyswajalnej dla uczestników.

Sprawdź szczegóły na stronie: KLIKNIJ I SPRAWDŹ CAŁĄ OFERTĘ DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Kontakt:
Anna Marzec
tel.: (+48) 42 29-95-638
kursymedyczne@ahe.lodz.pl

29.07.2022
RUSZYŁY ZAPISY NA SZKOLENIE BIZNESOWE ONLINE - Rekrutacja i selekcja pracowników

 

Sukces to przedmiot pożądania absolutnie każdego przedsiębiorcy, niezależnie od tego, jaki rodzaj biznesu prowadzi. Nie jest też tajemnicą, że za triumfem każdej organizacji, nawet tej najmniejszej, stoi człowiek, a konkretnie pracownik.
Aby nasz biznes rozwijał się tak jak zaplanowaliśmy, potrzebujemy z rynku odpowiednich pracowników. Takich, którzy swoją postawą, wiedzą i umiejętnościami będą nas skutecznie wspierać w realizacji naszych celów sprzedażowych. Pracownicy powinni być najlepszymi i najbardziej zaufanymi rzecznikami firmy. Zaangażowany pracownik może stanowić pierwszą linię obrony reputacji organizacji, dlatego też tak istotnym czynnikiem jest inteligentna rekrutacja i selekcja. 

Rekrutacja i selekcja pracowników nie opiera się już na standardowych programach menedżerskich identycznie skomponowanych dla wszystkich. Obecnie, rynek pracy wymaga indywidualnego podejścia. Zbyt duża standaryzacja procesów zarządzania zespołem ludzkim to często spotykany błąd - szczególnie w dużych firmach. Jeden szkielet nie musi wszystkim odpowiadać, a już na pewno nie rozwinie unikalnych kompetencji każdego pracownika.

Dlatego przygotowaliśmy szkolenie, którego głównym celem merytorycznym jest zdobycie przez wiedzy i praktycznej umiejętności w zakresie skutecznych narzędzi i metod dot. selekcji i rekrutacji. Efektywność tego działania jest szczególnie ważna w sytuacji rynku pracownika, z jakim mamy do czynienia teraz.

Istnieje również możliwość dofinansowania NAWET DO 80% z Bazy Usług Rozwojowych -> SKORZYSTAJ Z DOFINANSOWANIA NA SZKOLENIE DLA MŚP

Kontakt:

Katarzyna Iwaniuk
kiwaniuk@ahe.lodz.pl
+42 299 56 33

13.07.2022
URUCHOMILIŚMY PROMOCJĘ 10% NA STUDIA PODYPLOMOWE

Uwaga, dla osób, które są zainteresowane naszą ofertą, przygotowaliśmy kolejną promocję na studia podyplomowe 10% + 0zł wpisowego - tylko do 16 sierpnia 2022r.

Promocja nie obowiązuje na kierunkach związanych z kosmetologią i medycyną estetyczną.

29.06.2022
Zapisy na szkolenia biznesowe

Jak spowodować, aby Twój pracownik firmy był właściwą osobą na właściwym miejscu?

Jak stworzyć możliwość pracownikom realizować ich potencjał i doskonalić kompetencje z korzyścią dla organizacji i dla nich samych?

Każda organizacja, przedsiębiorstwo czy firma to przede wszystkim ludzie. Wykorzystaj dostępne narzędzia i praktyki oferowane na naszych kursach biznesowych.

Szkolenie HR-owe Zarządzanie talentami da Ci możliwość identyfikacji mocnych stron i możliwości wykorzystania ich z korzyścią dla wszystkich.

Szkolenie Asesor AC/DC pozwoli Ci zasiegnąć najlepszych praktyk i metod oceny potencjalnych kandydatów względem ich potencjału oraz potrzeb firmy i stanowiska.

Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenie online prowadzone we współpracy z ekspertami z Brainstorm Group.

W chwili obecnej prowadzimy zapisy na sierpień 2022.

więcej o szkoleniach: SZKOLENIA BIZNESOWE

27.06.2022
UWAGA - ZMIANA LOKALIZACJI FILII AHE W WARSZAWIE

Szanowni Państwo, informujemy, że następuje zmiana adresu Filii AHE w Warszawie. Nowa lokalizacja Filii w Warszawie znajduje się przy ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 4, 01-943 Warszawa. Okolice Metro Młociny.

Od 27.06.2022 r. pocztę prosimy kierować na nowy adres korespondencyjny.

(kilknij i sprawdź) DANE KONTAKTOWE FILII

21.06.2022
NOWOŚĆ - Specjalista HR w Organizacji - 100% STUDIA ONLINE

Zapisz się już dziś i zdobywaj wiedzę praktyczną pod okiem m.in. Kamila Chibowskiego – Psychologa organizacji, trenera biznesu, specjalisty procesu rekrutacyjnego.

Kamil Chibowski - doradca w zakresie psychologii biznesu, HR, sprzedaży oraz rozwoju osobistego. Łączy merytorykę oraz wiedzę teoretyczną z praktycznym funkcjonowaniem i potrzebami organizacji. Wieloletni praktyk, współpracuje z firmami z branży FMCG, medycznej, IT i in., a także z instytucjami szkoleniowymi i administracją publiczną. Naukowo związany z Katedrą Psychologii Organizacji i Zarządzania KUL i z Instytucjami Naukowymi na terenie całego kraju. Motto i cel swojej pracy czerpie z mądrości Konfucjusza: "Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w swoim życiu."

NOWOŚĆ - SPECJALISTA HR W ORGANIZACJI

21.06.2022
NOWOŚĆ - Komunikacja wizualna i projektowanie graficzne z elementami gier 2D i 3D - 100% STUDIA ONLINE

Program obejmuje zagadnienia z obszaru projektowania graficznego i multimediów z elementami projektowania gier 2D i 3D. Przedmioty: wizualna, grafika 3D, multimedia i techniki cyfrowe, projektowanie gier 2D i 3D, struktura dzieła wizualnego, projektowanie graficzne w grach umożliwiają zdobycie umiejętności potrzebnych w pracy grafika, który projektuje dla współczesnych mediów.

NOWOŚĆ - KOMUNIKACJA WIZUALNA I PROJEKTOWANIE GRAFICZNE Z ELEMENTAMI GIER 2D I 3D

Dolny pasek