24.05.2022
Studia podyplomowe we współpracy z Polską Korporacją Menedżerów Sportu!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu w Warszawie, która oferuje, we współpracy z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, studia podyplomowe Menedżer Sportu i Rekreacji. Kształcenie na ww. kierunku trwa dwa semestry i obejmuje 146 godzin zajęć + 50 godzin praktyk. W programie znajdują się takie zagadnienia jak:

 • europejski system sportu;
 • organizacja sportu w Polsce;
 • zarządzanie instytucjami sportowo-rekreacyjnymi;
 • prawo w sporcie; marketing w sporcie;
 • organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych;
 • negocjacje w sporcie;
 • zarządzanie obiektami sportowymi;
 • zarządzanie finansami w sporcie;
 • socjologia i psychologia zarządzania w sporcie;
 • protokół, ceremoniał i etykieta sportowa;
 • seminarium dyplomowe.

Absolwenci otrzymają dyplom z Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu z tytułem zawodowym Menedżer Sportu i Rekreacji, który jest uznawany we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w szkolnictwie wyższym wydane przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.

Więcej informacji na stronie: http://pkmssport.com/

20.05.2022
NOWOŚCI!

W naszej ofercie pojawiły się nowe kierunki on-line ze zjazdami w Łodzi lub w Warszawie we współpracy z kadrą ekspercką.

Kliknij w kierunek i dowiedz się więcej. Tylko teraz promocyjna cena - dla pierwszej grupy!

Kosmetologia w Medycynie Estetycznej - Certyfikowany poziom MasterClass 

Medycyna estetyczna - studia specjalizacyjne 

 

13.05.2022
1500 zł zniżki na studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia 100% on-line 

Zgodnie z Zarządzeniem Kanclerza Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Studenci II stopnia (studia uzupełniające magisterskie) na kierunku pielęgniarstwo realizowanym w Filii AHE w Warszawie lub w Łodzi, którzy w roku akademickim 2022/2023 będą na III semestrze wskazanych studiów oraz podpiszą umowę na studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia studia online, mają prawo do promocyjnej opłaty w wysokości 2 900 zł za całość.

Cena regularna za studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia wynosi 4400zł. Oszczędzasz 1 500 zł!

14.04.2022
RUSZYŁA REKRUTACJA NA SEMESTR ZIMOWY 2022

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że z dniem 14.04.2022 roku uruchomiliśmy rekrutację na semestr zimowy 2022/2023, gdzie planowany termin ropozczęcia studiów to listopad 2022!
Tym samym, dokonaliśmy wielu zmian, żeby jeszcze bardziej dostosować ofertę do Państwa potrzeb.

Od semestru zimowego kandydat może wybrać sobie formę studiów:

Dodatkowo, w ofercie pojawiło się sporo nowości, a w tym:

Informujemy także, że do oferty wrócił kierunek KODER MEDYCZNY (100% online).
Dla każdego kandydata, który zapisze się i dopełni formalności do 12 lipca 2022 roku mamy przygotowaną zniżkę 15% na całe studia. Więcej: REGULAMIN PROMOCJI

Przypominamy o nowym, unowocześnionym Wirtualnym Pokoju Studenta.
 

 

12.04.2022
Wesołych Świąt Wielkanocnych! Uwaga- w piątek CKP jest nieczynny
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i nadziei, a także wielu miłych okazji do spotkania się z bliskimi.
UWAGA - W PIĄTEK 15 KWIETNIA NIE PRACUJEMY, SZYKUJEMY KOSZYCZKI
06.04.2022
UWAGA! NOWY WIRTUALNY POKÓJ STUDENTA

Szanowni Słuchacze!

Dzisiaj zostały do Państwa wysłane linki aktywacyjne do nowego, unowocześnionego Wirtualnego Pokoju Studenta, który znajduje się pod linkiem: https://wps.ahe.lodz.pl

W nowym WPS będziecie Państwo zobowiązani nadać nowe hasła. Link aktywacyjny został wysłany ze skrzynki wps@ahe.lodz.pl - prosimy sprawdzić skrzynkę SPAM.
Loginem będzie indywidualny mail – ten, z którego teraz korzystacie.
Do platformy zdalnego nauczania, póki co, logujecie się bez zmian, tj. obecnym loginem i hasłem.
Stary WPS jest jeszcze aktywny, ale na dniach zostanie wyłączony.
Jesteśmy pewni, że nowa wersja Wirtualnego Pokoju Studenta spotka się z Waszą akceptacją.

 

30.03.2022
AKTUALIZACJA: WYNIKI REKRUTACJI NA SEMESTR LETNI 2021/2022
UWAGA! WYNIKI REKRUTACJI NA SEMESTR LETNI 2021/2022:

W związku z decyzją Władz Uczelni dotyczącą utworzenia się poszczególnych kierunków w semestrze letnim 2021/2022, mamy zaszczyt ogłosić, że na dzień 15 marca 2022 roku uruchomiliśmy:

Kierunek uruchomiony w Łodzi, Jaśle, Wieluniu i w Wodzisławiu Śląskim.

 • Zarządzanie w ochronie zdrowia - kierunek 100% online (80% online + 20% zajęcia stacjonarne realizowane w formie webinaru na platformie zdalnego nauczania we współpracy z PUW)

Kierunek uruchomiony w Łodzi, Jaśle, Warszawie i w Wodzisławiu Śląskim.

 • Zarządzanie kulturą - kierunek 100% online (80% online + 20% zajęcia stacjonarne realizowane w formie webinaru na platformie zdalnego nauczania we współpracy z PUW)

Kierunek uruchomiony w Łodzi.

Kandydaci, którzy zarejestrowali się na studia podyplomowe w semestrze letnim 2021/2022 otrzymają szczegółowe informacje - o możliwości przeniesienia dokumentów na ww. uruchomione kierunki, o decyzjach itp. Prosimy o sprawdzenie skrzynki e-mail (w tym SPAM).

 

25.03.2022
Czemu studia podyplomowe?

Dlaczego studia podyplomowe?

Studia podyplomowe stanowią najpopularniejszą i zarazem najskuteczniejszą formę podwyższenia swoich kwalifikacji oraz kompetencji, która pozwala na zdobycie awansu lub zmianę pracy.

Od wielu lat obserwujemy wzrost zainteresowania i zwielokrotnienie zapisów na studia podyplomowe – ponad 150 tysięcy uczestników rocznie.

Ale kim jest ten Uczestnik? Czym tak naprawdę są studia podyplomowe?

 

Kto może zrobić studia podyplomowe?

Studia podyplomowe są odrębną formą kształcenia niż studia wyższe czy studia doktoranckie. Przeznaczone są dla kandydatów, którzy ukończyli co najmniej studia I stopnia, czyli jak wskazuje nazwa – posiadają dyplom studiów wyższych. Na większość studiów podyplomowych słuchacze mogą zapisać się bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy ukończony wcześniej kierunek studiów.

Konkretne wymogi dotyczące zapisów znajdują się jednak w opisach kierunków w „Wymagane dokumenty” w oparciu o aktualne rozporządzenia. Istnieją bowiem wyjątki, w których konieczne jest posiadanie tytułu magistra, logopedy lub ukończonych studiów potwierdzających kwalifikacje pedagogiczne.

Status student czy słuchacz studiów podyplomowych…?

W odróżnieniu od studiów wyższych tj. licencjat, magister lub studiów doktoranckich, osoba, która zapisała się na studia podyplomowe nie posiada statusu studenta. Oznacza to, że nie otrzymuje legitymacji i nie przysługują jej zniżki oraz różnego rodzaju stypendia. Osoba kształcąca się na studiach podyplomowych otrzymuje status słuchacza.

Które studia wybrać – magisterskie czy podyplomowe?

To zależy. W odróżnieniu od studiów podyplomowych, studia drugiego stopnia bardzo często mają większe wymagania na „starcie”. Studia magisterskie zazwyczają są skierowane do osób, które ukończyły ten sam lub analogiczny kierunek jak na studiach licencjackich.

Studia podyplomowe, w znacznej części, nie stawiają ograniczeń dot. wykształcenia, co za tym idzie – pozwalają na efektywne i szybkie przebranżowienie oraz zobycie nowych kompetencji.

Szybkie przebranżowienie, czyli ile trwają studia podyplomowe?

Studia podyplomowe nie tylko pozwalają zdobyć udokumentowane umiejętności z innych dziedzin, ale umożliwiają zrealizowanie danego kierunku znacznie szybciej, niż w przypadku studiów magisterskich. Studia podyplomowe według Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce muszą trwać minimum 2 semestry. Czas trwania jest jednak uzależniony od obszaru nauk. Czas trwania studiów jest wskazany przy każdym kierunku w naszej ofercie.

Tytuł po studiach podyplomowych? Które studia podyplomowe nadają kwalifikacje?

Wiele kierunków, które znajdują się w ofercie Centrum Kształcenia Podyplomowego pozwalają zdobyć kwalifikacje np. Przygotowanie pedagogiczne, Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Metodyka i metodologia pracy zawodowej.

Natomiast, studia podyplomowe same w sobie nie nadają tytułu w takim rozumieniu, jak np. w przypadku studiów magisterskich nadających tytuł magistra.

Jak wygląda nauka na studiach podyplomowych w Centrum Kształcenia Podyplomowego?

Studia podyplomowe oferowane przez Centrum Kształcenia Podyplomowego można zrealizować na 3 sposoby- w zalezności od wybranego kierunku/formy kształcenia:

 1. za pośrednictwem platformy zdalnego nauczania – nauka 100% online, tj. zajęcia stacjonarne będą realizowane za pomocą webinariów np. na Metodyce i metodologii pracy socjalnej, Zarządzaniu kulturą;
 2. za pośrednictwem platformy zdalnego nauczania ze zjazdami stacjonarnymi; dla kierunków on-line pedagogicznych, które zgodnie z Rozporządzeniem wymagają spotkań stacjonarnych np. Przygotowanie pedagogiczne, Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej;
 3. jako studia weekendowe, czyli spotkania najczęściej co dwa tygodnie sobota+niedziela.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja i do kiedy można zapisywać się na studia podyplomowe?

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada.
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia.

Na więcej pytań odpowiedź znajdziesz w FAQ (często zadawane pytania).

Dolny pasek