23.06.2021
I Letnia Akademia Warsztatowa- MUSICAL

 

Zapraszamy na I Letnią Akademię Warsztatową- MUSICAL.

Codzienna dawka lekcji indywidualnych i grupowych z emisji głosu, interpretacji, tańca i aktorstwa. Warsztaty zakończą się koncertem podsumowującym tygodniową pracę.

Kiedy?
19-25.07.2021 w godzinach popołudniowych

Dla kogo?
Zapraszamy zarówno osoby będące na początku swojej drogi musicalowej, jak i te które pierwsze wokalne i taneczne kroki mają już za sobą. Będziemy pracować w dwój grupach: dzieci i młodzież (9-15 lat) oraz dorośli (16+).
Ilość miejsc ze względu na reżim sanitarny jest ograniczona!
 

Prowadzący:
Marcin Wortmann- jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów musicalowych, śpiewak operowy, wokalista jazzowy, skrzypek, pedagog śpiewu. Na zawodowej scenie musicalowej od 2000 roku zagrał ponad 4100 spektakli tj.
Miss Sajgon , Piotruś Pan, Grease, Koty, Taniec Wampirów (Alfred), Akademia Pana Kleksa, Upiór w Operze, Les Miserables (Marius), Alladyn JR, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia (Pepper), Evita, Jesus Christ Superstar (Szymon Zelota), Fame (Schlomo Metzuenbaum), A Chorus Line (Mike), Doktor Żywago (Pasha Antipov/Strielnikow), Piloci (Stefan), Next to Normal (Dr Madden), Madagaskar (Marty), Rock of Ages (Stacee Jaxx), Bitwa o tron (August II Mocny).
Obecnie współpracuje z Teatrem Syrena , Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Łodzi. Współpracował z TM im. Danuty Baduszkowej w Gdyni , TM Capitol we Wrocławiu.
Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im Oskara Kolberga z tytułem zawodowym skrzypka. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie mgr Izy Zając na kierunku wokalistyka jazzowa.
W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia II st. na na Wydziale Wokalno- Aktorskim UMFC w Warszawie uzyskując z wyróżnieniem dyplom magistra sztuki w klasie prof. zw. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego.
Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i w roku 2020 uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk artystycznych broniąc pracę zatytułowaną Rola emisji klasycznej wobec współczesnych technik wokalnych wykorzystywanych w musicalu na podstawie twórczości Stephena Sondheima.
Obecnie jest wykładowcą i asystentem specjalności musical na wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC w Warszawie. Od ośmiu lat współpracuje z Maureen Scott, coach’em wokalnym „The Voice of UK” i wieloletnim profesorem Royal Academy w Londynie oraz Neilem Semerem (Brooklyn College of Music) i Neilem Semerem coach'em z Nowego Jorku.
W roku 2012 jako śpiewak operowy zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie w roli Bottoma w operze „Sen nocy letniej” Beniamina Brittena. W roku 2013 za śpiewał partię Juniusa w operze Beniamina Brittena „Gwałt na Lukrecji”.
W roku 2015 był konsultantem wokalnym i pedagogiem śpiewu na planie filmu w reż. Mitji Okorna Planeta Singli.
Od roku 2006 jest kierownikiem muzycznym Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie, w której prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz zajęcia z zespołów wokalnych.
Kolejnym jego pedagogicznym sukcesem był udział w programie Hit Hit Hurra!, jako trener wokalny emitowanym od września do grudnia 2016 roku. Jego uczniowie to zwycięzcy i finaliści Voice of Poland i Voice Kids oraz studenci oraz absolwenci wydziałów aktorskich, wokalno-aktorskich i musicalowych w Polsce i za granicą.

Agnieszka Cygan- Tancerka, choreograf, kulturoznawca. Z wyróżnieniem ukończyła kierunek Taniec i Choreograf w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Doskonaliła swoje umiejętności w renomowanych szkołach tańca w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago pod okiem instruktorów światowej klasy. Po rocznym pobycie w USA została wykładowcą kierunku Taniec, Choreografia i Pedagogika Tańca w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej.

Mariola Gidelska-Ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim, kierunek wokalistyka w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego i dr Bernadetty Grabias. Jest absolwentką studiów podyplomowych wydziału Zarządzania, kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Łódzkiego. Dwukrotna zdobywczyni nagrody podczas XXVII i XXVIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego organizowanego przez Kammeroper Schloss Rheinsberg w Berlinie,w ramach nagrody została zaproszona do udziału w Internationales Festival Junger Opernsanger w Rheinsbergu. Wyróżniona I miejscem (kategoria II-grupa II) na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Kutnie, wyróżnieniem II stopnia(grupa II) w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach.
Od początku studiów, do dnia dzisiejszego, czynny pedagog śpiewu zarówno klasycznego jak i rozrywkowego, musicalowego. Najważniejszymi osiągnięciami pedagogicznymi są wyróżnienia uczennic podczas I Festiwalu Musicalowego im. Jerzego Jeszke w Bytowie (2019 rok) oraz wyróżnienie podczas przesłuchań IX Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”. Regularnie organizuje koncerty swoich uczniów, dzięki czemu mogą zdobyć niezwykle cenne doświadczenie sceniczne.

Zgłoszenie należy dokonywać drogą mailową na adres ckp@ahe.lodz.pl podając imię, nazwisko, wiek uczestnika, oraz krótką informację o ewentualnym przebiegu edukacji muzycznej.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 10.07.2021Koszt warsztatów: 800zł


Wpłat należy dokonywać na konto:
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
25109013040000000101044736
Z dopiskiem: Letnia Akademia Warsztatowa- MUSICAL +imię i nazwisko uczestnika

17.06.2021
Autoarteterapia w sytuacjach kryzysowych. Ćwiczenia uważność

Dzięki ogromnej uprzejmości Prof. dr hab. Wiesława Karolaka (naszego cennego dydaktyka na kierunku Arteterapia) mamy przyjemność przedstawić Państwu najnowszą książkę pt. "Autoarteterapia w sytuacjach kryzysowych. Ćwiczenia uważność".

Książka jest zbiorem przykładów arteterapeutycznych, które mogą stać się pretekstem, inspiracją do wykorzystania przez prowadzących własnych projektów autoterapeutyczych bądź zorganizowania warsztatów z arteterapii. Może też stanowić kierunkowskaz dla poszukujących wyboru, nad czym się skupić

Książkę przekazaliśmy do naszej Biblioteki AHE- wiemy, że będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem!

W imieniu CKP serdecznie dziękujemy autorom książki oraz wydawnictwie Dyfin za ten cenny egzemplarz.


09.06.2021
Cyberzaburzenia – cyberuzależnienia. Konteksty pandemii. Diagnoza i profilaktyka

Szanowni Państwo,

Wraz z Łódzką Akademią Profilaktyki Społecznej zapraszamy 21 czerwca br., w godz. 16.00–17.30 na szkolenie on-line „Cyberzaburzenia – cyberuzależnienia. Konteksty pandemii. Diagnoza i profilaktyka”.
Za pośrednictwem platformy ClickMeeting szkolenie poprowadzi dr hab. Mariusz Jędrzejko – prof. WSBiP, dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz wszystkich osób zainteresowanych poruszaną problematyką.

Temat szkolenia: mózg dziecka a technologie cyfrowe, mechanizmy pobudzeń neuroprzekaźnikowych, od zaangażowania do zaburzenia, wpływ izolacji pandemicznej na wchłanianie w sieć.
Zakres szkolenia obejmuje również następujące zagadnienia:

 • czym jest i czym skutkuje atomizacja,
 • diagnozowanie cyberzaburzeń,
 • etapy zachowań problemowych,
 • psychospołeczne następstwa cyberzaburzeń,
 • modelowanie relacji dzieci – technologie cyfrowe,
 • założenia kontraktu cyfrowego – kierunki terapii.


Koszt udziału w szkoleniu to TYLKO 30 zł.
W przypadku zgłoszeń grupowych powyżej 10 osób cena wynosi 25 zł.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Jak się zapisać?

Sposób 1:
Opłać szkolenie na wskazany nr konta:
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
25 1090 1304 0000 0001 0104 4736

(z dopiskiem: szkolenie prof. Jędrzejko)
i prześlij na maila laps@ahe.lodz.pl
swoje IMIĘ, NAZWISKO, MAILA DO KONTAKTU, DANE DO FAKTURY (jeżeli jej potrzebujesz)
Po zaksięgowaniu wpłaty każdy uczestnik otrzyma na swój e-mail link do szkolenia on-line.

Sposób 2:
Zarejestruj się poprzez click-meeting i tam opłać szkolenie:
-> CLICK-MEETING


Zgłoszenia przyjmujemy do 17.06.2021r.
 

02.06.2021
NIECZYNNE
Informujemy, że w dniach od 03 do 06 czerwca działy administracyjne oraz biblioteka będą nieczynne.
Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku.
 
12.05.2021
RUSZYŁA REKRUTACJA NA SEMESTR ZIMOWY 2021/2022

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy rekrutację na semestr zimowy 2021/2022.W ofercie mamy wiele nowości m.in.:

Rekrutacja będzie trwała do końca września br.

Dla osób, które zapiszą się i dopełnią formalności do 13 lipca 2021r. mamy zniżkę 15% na CAŁE STUDIA PODYPLOMOWE! -> regulamin promocji

12.04.2021
WYNIKI REKRUTACJI - LATO 2020/2021 - AKTUALIZACJA

W związku z decyzją Władz Uczelni dotyczącą utworzenia się poszczególnych kierunków, mamy zaszczyt ogłosić, że DODATKOWO uruchomiliśmy:

Kierunki uruchomione decyzją z 15 marca br. w semestrze letnim 2020/2021

09.04.2021
27.04.2021 BEZPŁATNY WEBINAR "JAKI JEST PRZEDSIĘBIORCA PRZYSZŁOŚCI?"

Wraz z Fabryką Kompetencji i AHE w Łodzi zapraszamy na bezpłatny webinar poświęcony tematyce przedsiębiorcy przyszłości.

TERMIN: 27 kwietnia 2021r. (10:00 – 11:00) zapraszamy na darmowy webinar "Jaki jest przedsiębiorca przyszłości?"

REJESTRACJA: Do 26 kwietnia (poniedziałek) 2021r. –> zgłoszenia na adres: rejestracja@izba.lodz.pl

Spotkanie online odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Poradnik jak zainstalować darmowe konto znajduje się -> TUTAJ

Jeśli chcesz wiedzieć:

 • Co to nagie przywództwo i jakie są dylematy odpowiedzialności menadżerskiej w czasie Covid-19?
 • Co zrobić, aby twoim pracownikiem chciało się chcieć podczas pracy zdalnej?
 • Czy mimo pandemii wykorzystujesz potencjał swojej organizacji?

Do kogo adresowane jest szkolenie?

 • Dla wszystkich przedsiębiorców oraz obecnych i przyszłych szefów, dla których wysoka jakość zarządzania zespołami/podwładnymi jest wyzwaniem i celem.
 • Z propozycji merytorycznych szkoleń korzystać mogą zarówno doświadczeni managerowie, pragnący doskonalić jakość swoich relacji z podwładnymi oraz efektywność swoich metod zarządzania, jak i osoby rozpoczynające piękną i trudną „przygodę” pracy w roli zarządzającego.

Co oferuje szkolenie?

 • Poznanie sposobów jak angażować pracowników podczas pandemii;
 • Umiejętność wykorzystywania odpowiedzialności managerskiej do rozwoju organizacji i pracowników;
 • Umiejętność weryfikacji ścieżek rozwijania potencjału organizacji w czasie panowania Covid-19;
 • Poznanie nowego stylu przywództwa, którego wymaga dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość biznesowa w trakcie trwania pandemii.
 • Wartość dodana, czyli co zyskasz biorąc udział?
 • Poznanie praktycznych przykładów radzenia sobie z problematycznymi zagadnieniami dotyczącymi zarządzających organizacjami, występującymi w  organizacjach oraz kluczowymi dla ich rozwoju.

Prowadzący:
mgr Paulina Gocała – Trener i coach biznesowy, posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy w dużych organizacjach w roli trenera, menedżera, dyrektora. Posiada doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu polityką szkoleniową organizacji oraz doświadczenie w pracy na uczelni w roli wykładowcy i dyrektora centrum studiów podyplomowych. Specjalizuje się w szeroko rozumianych treningach i warsztatach menedżerskich. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz jest Coachem ICF na poziomie ACC.

01.04.2021
Wesołych Świąt!

Dolny pasek

TRWA REKRUTACJA NA SEMESTR ZIMOWY 2021/2022! ZAPISZ SIĘ DO 17 SIERPNIA 2021 R. I ZDOBĄDŹ 10% ZNIŻKI NA CAŁE STUDIA PODYPLOMOWE! SPRAWDŹ NASZE NOWOŚCI!