Dietetyka - 100% STUDIA ONLINE

2 semestry / onlinePłatne w 8 ratach

CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 4 400 PLN

Dostępne miasta

100% studia online – zajęcia stacjonarne realizowane będą w postaci webinarów we współpracy z PUW.

Cel Studiów

Celem studiów jest przekazanie rozszerzonej wiedzy oraz umiejętności z zakresu samodzielnego poradnictwa żywieniowego, stosowania dietoterapii, profilaktyki prozdrowotnej w aspekcie zdrowego żywienia, promocji zdrowia w zakresie żywienia ludzi zdrowych i chorych, wiedzy z zakresu żywienia klinicznego oraz podstawowej wiedzy medycznej.

Adresaci

Studia podyplomowe skierowane są do kandydatów z wykształceniem wyższym, do osób posiadających dyplomy ukończenia szkół o profilach medycznych, biochemicznych, prozdrowotnych, oraz dla każdej osoby, która interesuje się zdrowym odżywianiem i chce poszerzyć swoją wiedzę w temacie żywienia człowieka.

W programie

W programie m.in.:

 • Podstawy żywieniu człowieka zdrowego i chorego
 • Dietetyka kliniczna
 • Anatomia i fizjologia człowieka i jego układu pokarmowego
 • Dietetyka Pediatryczna
 • Żywienie w sporcie
 • Dietetyka i dietoprofilaktyka w chorobach układu pokarmowego, chorobach autoimmunologicznych oraz innych
 • Biotechnologia i Technologia żywności
 • Psychodietetyka
 • Dietchoaching
 • Planowanie żywienia – tworzenie jadłospisów
 • Rola diety w życiu każdego człowieka
 • Diety i żywienie na świecie (kuchnie świata)
 • Poprawna suplentacja w diecie
 • Konwersatorium kompetencyjne
Korzyści

Absolwent po ukończeniu kierunku jest przygotowany do prowadzenia poradnictwa żywieniowego. Nabywa umiejętności praktycznego wykorzystania swojej wiedzy do przygotowania diety w zależności od potrzeb pacjenta. Posiada wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego oraz chorego. Absolwent może zostać edukatorem żywieniowym i promować zdrowy tryb życia. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu dietetyki klinicznej oraz sportowej, którą może wykorzystywać w doborze odpowiedniego planu żywieniowego. Osoby kończące kierunek Dietetyka mogą otworzyć własną działalność gospodarczą, aby prowadzić doradztwo żywieniowe oraz gabinety dietetyczne. Mogą również zająć się prowadzeniem warsztatów promujących zdrowy tryb życia.

Czas trwania

2 semestry (270 godzin)

Opiekun merytoryczny

Dr n. med. Paulina Konrad

Kadra

W kadrze m.in.:

Dr n. med. Paulina Konrad - Dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca akademicki z 8 - letnim doświadczeniem w zawodzie dietetyka, a także nauczyciela akademickiego. Ekspert w Rządowej Agencji Badań Medycznych,  autorka prac poglądowych i oryginalnych z zakresu dietetyki i żywienia człowieka publikowanych w czasopismach medycznych polskich oraz zagranicznych. Specjalista w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach.  Na co dzień prowadzi zindywidualizowane poradnictwo żywieniowe, które pozwala realizować pasję i cele zawodowe. Specjalizuje się w leczeniu  żywieniowym osób po zabiegach bariatrycznych, a także pacjentów  z  zaburzeniami odżywiania, otyłością, nadwagą, chorobami autoimmunologicznymi, przerostem flory bakteryjnej j. cienkiego. Swoją praktykę nabyła także  jako stażystka — dietetyk w klubie sportowym Feel Good Fitness w Wielkiej Brytanii w ramach programu ERASMUS. Finalistka ogólnopolskiego konkursu żywieniowego dla dietetyków: "Mądre żywienie, zdrowe pokolenie". Od lat zajmuje się kompleksowo dietoterapią różnych schorzeń układu pokarmowego.  Ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu dietetyki sportowej, a także innych dziedzin dietetyki. W 2013 r.  rozpoczęła współpracę z Polskim Towarzystwem Dietetyki, biorąc udział w ogólnopolskim badaniu, pozwalającym ocenić występowanie nadwagi i otyłości wśród młodzieży, a także przeprowadzając pomiary i porady żywieniowe w szkołach. Stale poszerza swoją wiedzę z zakresu dietetyki, biorąc czynny i bierny udział w różnego rodzaju konferencjach / szkoleniach specjalistycznych polskich oraz zagranicznych. 

Iwona Sokołowska– Absolwentka Dietetyki oraz Marketingu Zarządzania ze specjalnością Psychologia Doradztwa Zawodowego. Wieloletnia instruktorka fitness oraz wszechstronny trener personalny. Osoba aktywna fizycznie kochająca kolarstwo górskie oraz każdą formę aktywności fizycznej. Kobieta przedsiębiorcza prowadząca własną Pracownię Dietetyczną „Eat Me”, w której pomaga wielu swoim klientom schudnąć, przytyć lub po prostu zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Osoba współpracująca z wieloma portalami promującymi sport i zdrowy tryb życia. Blogerka – prowadząca własny blog dietetyczny. Organizatorka warsztatów dietetycznych na terenie całego kraju.

Ewa Pułaczewska– Absolwentka Marketingu i Zarządzania ze specjalnością Psychologia Doradztwa Zawodowego, magister Socjologii Stosunków Politycznych oraz doskonały coach z wieloletnim doświadczeniem. Na chwilę obecną realizuje pracę doktorską z przedsiębiorczości i zachowań przedsiębiorczych. Kobieta kreatywna, prowadząca własną działalność doradczo-szkoleniową. Świetny i wszechstronny menadżer. Osoba, która ukończyła wiele kursów i szkoleń, min. Szkoły Trenerów I Stopnia, Praktyczny Kurs Coachingu. Dobry fachowiec w dziedzinie coachingu jak również dietcoachingu. Organizatorka wielu interesujących warsztatów i szkoleń. Dlatego też nie może jej zabraknąć w naszej kadrze.

Wymagane dokumenty
 • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
 • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
 • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych Dietetyka jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi we współpracy z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym.

Studia 100% online. Zajęcia stacjonarne będą realizowane jako webinaria na Platformie Zdalnego Nauczania.

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia

Dolny pasek

REKRUTACJA W SEMESTRZE LETNIM 2022/2023 PRZEDŁUŻONA DO 13 MARCA 2023! 0 zł WPISOWEGO! 0 zł OPŁATA REKRUTACYJNA!