Terapia zajęciowa
CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 3 600 PLN
ul. 1-go Maja 23b
44-304 Wodzisław Śląski
+48 (32) 661 11 46,
+48 (32) 661 11 48,
fax: (32) 494 42 66
wodzislaw@ahe.lodz.pl
podyplomowewodzislaw@ahe.lodz.pl
Studia podyplomowe Terapia zajęciowa mają na celu wyposażenie uczestników w kompetencje związane z praktycznym wspieraniem rozwoju osób z ograniczeniami w funkcjonowaniu psychospołecznym (osoby z niepełnosprawnością, starsze, przewlekle chore). Uczestnicy poznają metody terapii zajęciowej i techniki praktycznej pracy wspierającej funkcjonowanie poznawcze, emocjonalne i społeczne, a także zaradność życiową i sprawność fizyczną osób potrzebujących pomocy.
AdresaciStudia podyplomowe Terapia zajęciowa są skierowane do szerokiego kręgu odbiorców pragnących nabyć kompetencje z zakresu terapii zajęciowej. W szczególności zapraszamy osoby, które chciałyby nabyć kompetencje do pracy terapuutycznej w warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, placówkach rehabilitacyjnych, domach opieki nad osobami starszymi, pensjonatach, zakładach karnych itp.
W programieW programie studiów podyplomowych Terapia zajęciowa m.in.:
- Psychogerontologia
- Biomedyczne aspekty niepełnosprawności
- Podstawy pedagogiki specjalnej
- Oligofrenopedagogika
- Wprowadzenie do terapii zajęciowej
- Ergoterapia
- Arteterapia – techniki plastyczne
- Muzykoterapia
- Choreoterapia
- Drama
- Gry i zabawy rekreacyjne
- Trening kreatywności
- Praktyki własne
- Seminarium dyplomowe
Absolwent studiów podyplomowych Terapia zajęciowa uzyska gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne w interdyscyplinarnym obszarze terapii zajęciowej. Na studiach podyplomowych Terapia zajęciowa przedmioty, które uczestnik będzie realizował dotykają kluczowych zagadanień z zakresu terapii i metodyki pracy terapeutycznej. Takie szerokie spektrum zagadnień pozwoli uczestnikom znaleźć pracę w ośrodkach o różnej działalności, m.in. domów pomocy społecznej, organizacji pozarządowych. Studia umożliwiają również zdobycie dodatkowych umiejętności osobom pracującym w placówkach ochrony zdrowia (fizjoterapuci, arteterapeuci, logopedzi, psychologowie itp.)
Studia przewidują w znacznej mierze zajęcia praktyczne – naukę konkretnych metod terapii zajęciowej i technik pracy możliwych do wykorzystania w praktyce.
Czas trwania3 semestry
Kadra-
prof. dr hab. Wiesław Karolak - arteterapeuta, wykładowca akademicki uczelni polskichi zagranicznych, autor licznych projektów polskich i międzynarodowych z zakresu arteterapii i edukacji przez sztukę, autor wielu publikacji z zakresu zastosowania technik arteterapeutycznych w edukacji i pracy terapeutycznej
-
Jolanta Łysakowska – mgr pedagogiki, oligofrenopedagog, arteterapeta, trener biznesu,logopeda, coach
- Mariola Pietroń-Ratyńska - mgr psychologii, terapeuta, pedagog, coach
- Bogusława Łysakowska-Będek – mgr fizjoterapeuta, doktorantka, słuchacz studiów podyplomowych z zakresu osteopatii
- Anna Bobrzecka – mgr pedagogiki specjalnej, arteterapeuta, pedagog
- Ewelina Dehn – mgr pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy, choreoterapeuta
- Patrycja Ślusarska – mgr sztuki, arteterapeuta, pedagog, terapeuta zajęciowy
- Sara Knapik-Szweda – dr nauk humanistycznych, mgr muzykoterapii, oligofrenopedagog
- podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
- oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
- umowa (dostępna w WPS po rejestracji)
Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v
OrganizacjaOrganizatorem studiów podyplomowych Terapia zajęciowa jest Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zajęcia odbywają się w Filii AHE w Wodzisławiu Śląskim.
Informacje dodatkoweRekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:
- Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
- Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia