Dodane przez mbielski -
Cel

Celem kursu jest przygotowanie do niesienia pomocy w obliczu zwykłych codziennych sytuacji, gdy nieoczekiwanie będzie konieczna pierwsza pomoc.

Adresaci

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, pragnących ugruntować swoją wiedzę z pierwszej pomocy. Poprzez humorystyczne i praktyczne przedstawienie rozmaitych scenariuszy, przejdziemy przez obowiązujące algorytmy postępowania. Nie są wymagane wcześniej odbyte kursy dotyczące pierwszej pomocy.

Czego uczestnik nauczy się na szkoleniu?

W obliczu sytuacji z zagrożeniem zdrowia i życia, potrzebny jest na miejscu kierownik.
Osoba po szkoleniu wie, jak zarządzać ludźmi i środkami, jakie kroki powinna podjąć, co po kolei zrobić i jak ocenić stan pacjenta. Rozumie priorytety, potrafi wykonać podstawowe czynności przy poszkodowanym. Kursant zapozna się z aspektami prawnymi, anatomicznymi, fizjologicznymi dotyczącymi pierwszej pomocy.

Tematyka kursu
  • Zdobędziesz przekonanie, że nie da się pomóc „źle”
  • Zyskasz wyższe poczucie własnego sprawstwa
  • Dowiesz się, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest jedną z najcenniejszych i najwyżej wartościowych
  • Nauczysz się zarządzać dostępnymi na miejscu zdarzenia zasobami
Prowadzący
Obraz
Katarzyna Smakowska

Katarzyna Smakowska – mgr zdrowia publicznego spec. Medycyna ratunkowa i zarządzanie kryzysowe, ratownik medyczny. Na co dzień prowadzę przychodnię przy jednym z największych zakładów w naszym mieście, realizuję szkolenia z pierwszej pomocy oraz obsługuję numer alarmowy. Prywatnie uwielbiam klasyczne samochody, rozpieszczam moją futrzastą gromadę i chętnie eksperymentuję kulinarnie.

Kontakt

Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE
tel.: +48 42 29 95 633
ckpkursy@ahe.lodz.pl

Uwagi
Miejsce:
ul. Sterlinga 26, 90-212 Łódź