Dodane przez mbielski -
Cel studiów

Unikatowy i jedyny taki program studiów podyplomowych w Polsce. A jeśli nie masz dyplomu ukończenia studiów, zapraszamy na nasz kurs - https://tiny.pl/c994m

Dzięki zatrudnionej u nas kadrze renomowanych wykładowców oraz siatce specjalnie dobranych przedmiotów dydaktycznych uzyskasz gruntowną wiedzę o olejkach eterycznych.

W trakcie wykładów i ćwiczeń stacjonarnych uzyskasz praktyczną umiejętność pozyskiwania kilkudziesięciu olejków eterycznych i hydrolatów oraz ich bezpiecznego zastosowania w wielu dziedzinach.

Zdobyta wyjątkowa wiedza rzemieślnicza pozwoli Ci samodzielnie produkować olejki eteryczne i hydrolaty na skalę laboratoryjną, rzemieślniczą i przemysłową. Pozyskasz umiejętności komponowania zapachów, wiedzę kosmetyczną i prawną związaną z olejkami. Nasi wykładowcy zielarze, fitoterapeuci, botanicy przeprowadzą Cię przez świat roślin olejkowych.

Poznasz szerokie zastosowanie olejków w farmacji, a specjaliści od aromaterapii zapoznają z tą szeroką dziedziną wiedzy.

Zapoznamy Cię ze strategiami i współczesnym trendami na rynku olejków oraz historią pozyskiwania olejków eterycznych.

Jeśli Twoją pasją są olejki eteryczne i chciałbyś zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę, której ukoronowaniem będzie dyplom uczelni wyższej - nasze studia dają Tobie tę niepowtarzalną możliwość.

Program dedykowany także dla osób, które nie posiadają wyższego wykształcenia, a chcą zdobyć i poszerzyć wiedzę w formule kursu z certyfikatem.

Ukończenie studiów lub kursu pozwoli na uzyskanie zawodu: specjalista od pozyskiwania olejków eterycznych.

Korzyści

Pozyskane umiejętności dadzą Ci możliwości świadomego i profesjonalnego poruszania się w szerokim świecie olejków eterycznych.

Kompleksowa wiedza pozwoli na działanie w wielu branżach i profesjach oraz rozwoju biznesu związanego z olejkami.

Przygotujemy Cię do świadomej pracy z olejkami w sposób metodyczny, a zdobyta wiedza merytoryczna pozwoli Ci zostać prawdziwym ekspertem w dziedzinie olejków eterycznych i hydrolatów.

Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwent otrzyma zaświadczenie z kodem zawodu

1.1. Nazwa i kod zawodu (wg Klasyfikacji zawodów i specjalności)
Operator urządzeń do produkcji koncentratów spożywczych 816007

1.2. Nazwy zwyczajowe zawodu:

Operator urządzeń do produkcji olejków eterycznych.

W Międzynarodowym Standardzie Klasyfikacji Zawodów ISCO-08 odpowiada grupie:
8160 Food and related products machine operators.

Według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007):
Sekcja C – Przetwórstwo przemysłowe.

Dla kogo?

Nasze studia są idealnym wyborem dla przedstawicieli wielu branż, m.in.:

  • terapeutów,specjalistów rehabilitacji i naturopatów oraz zielarzy i aptekarzy,
  • masażystów ,perfumiarzy, saunamistrzów,
  • właścicieli i pracowników SPA, hoteli oraz sanatoriów,
  • producentów i sprzedawców olejków eterycznych,
  • właścicieli firm kosmetycznych i mydlarni,
  • rolników chcących uprawiać rośliny olejkowe,
  • plantatorów lawendy,
  • właścicieli agroturystyk i instruktorów prowadzących warsztaty i chcących poszerzyć swoją ofertę,
  • oraz pasjonatów chcących zdobyć wiedzę o olejkach eterycznych
Program kształcenia

Program studiów gwarantuje

  • Indywidualną wielogodzinną praktykę i naukę destylacji z ekspertem na kilkunastu destylatorach miedzianych i ze stali nierdzewnej oraz szklanych i ceramicznych.
  • zdobędziesz umiejętność destylacji: korzeni, kłączy, całych roślin, owoców, nasion oraz kwiatów.

Poznasz

  • geobotanikę roślin olejkodajnych, dziko rosnących i uprawnych,
  • fitochemię olejków eterycznych - ponad 25 godzin
  • praktyczne zastosowanie olejków i hydrolatów w farmacji i kosmetyce,
  • aromaterapię - ponad 50 godzin 
  • komponowanie zapachów i trening olfaktoryczny,
  • rozpoznawanie zafałszowań olejków,
  • merytoryczną wiedzę na temat kilkudziesięciu olejków eterycznych i hydrolatów z roślin rosnących w Polsce i na świecie,
  • stosowanie olejków i hydrolatów  w ceremoniach saunowych i masażu.

Znajdziesz

Nasza Biblioteka olejków i hydrolatów umożliwi Ci zapoznanie się z dziesiątkami bukietów zapachowych pozyskanych z roślin. Nasi wybitni eksperci od botaniki nauczą rozpoznawania wielu gatunków roślin olejkowych. Specjalista od materiałoznawstwa zapozna Cię z kompletną wiedzą na temat standardów i wymogów opakowań stosowanych w kosmetyce.

Czas trwania

2 semestry

200 godzin

Studia są w formule hybrydowej online - wykłady online oraz ćwiczenia na spotkaniach stacjonarnych.

Opiekun merytoryczny
Obraz
Paweł Piasecki

Paweł Piasecki

Pomysłodawca i współorganizator

Ekspert w dziedzinie destylacji olejków eterycznych. Doświadczenie zdobył w destylarni ekologicznych olejków eterycznych Andre Rouviere we francuskiej Prowansji, gdzie pracował w latach dziewięćdziesiątych. Tysiące przeprowadzonych procesów destylacji kilkudziesięciu roślin pozwoliły zdobyć mu doświadczenie na poziomie mistrzowskim. Jest jednym z ostatnich autentycznych rzemieślników olejkarzy pracujących metodami producentów z regionu Alp Wysokiej Prowansji. Wiedzę i pasję przeniósł wraz żoną Moniką Piasecką do Polski i tutaj od 5 lat prowadzą Destylarnię Olejków i Hydrolatów w Wodzisławiu Śląskim. Chęć podzielenia się wiedzą o rzemiośle i technologii produkcji olejków eterycznych zaowocowała stworzeniem wielu edycji warsztatów destylacji. Na cieszących się ogromnym powodzeniem warsztatach, pod wpływem wielu rozmów z pasjonatami, narodziła się myśl o poważniejszym i metodycznym uporządkowaniu wiedzy o olejkach i hydrolatach w nowoczesny sposób. W ten sposób powstał pomysł na studia podyplomowe i kursy zawodowe. Paweł jest pomysłodawcą i inicjatorem wielu projektów olejkowych. Z nieustanną pasją kontynuuje dzieło prowansalskich olejkarzy. Z wielką wiarą i nadzieją pracuje nad odrodzeniem polskiego przemysłu olejków eterycznych.

 

Obraz
Monika Piasecka

Monika Piasecka

Współorganizatorka

Pasjonatka i propagatorka wiedzy olejkowej zarażona niewyleczalną miłością do olejków eterycznych i hydrolatów. Współtwórczyni warsztatów destylacji olejków eterycznych. Ich dobra energia, dusza, serce i mózg. Z wykształcenia jest prawnikiem oraz dyplomowanym rolnikiem. Swoje pasje przeniosła jako sposób na życie stwarzając przedsiębiorstwo Destylarnia olejków eterycznych zajmujące się pozyskiwaniem olejków eterycznych i hydrolatów. Z wielką energią i entuzjazmem inicjuje i koordynuje inicjatywy i imprezy olejkowe.

Kadra

W kadrze m.in.

dr inż.Alicja Bałut - wieloletni wykładowca Politechniki Poznańskiej, adiunkt w zakresie systemów wodociągowych modelowania i GIS. Autorka / współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych: https://sin.put.poznan.pl/people/details/alicja.balut .
Pasjonatka aromaterapii i olejków eterycznych, prowadząca warsztaty, szkolenia w zakresie stosowania olejków eterycznych, trening olfaktoryczny; Zawodowo zaangażowana w różne formy edukacji w zakresie aromaterapii, zastosowania i bezpieczeństwa stosowania olejków, z poszanowaniem środowiska naturalnego i zasad zrównoważonego rozwoju; Członek zarządu „Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska", współodpowiedzialna za grupę Fitoterapia.
Ukończyła: Robert Tisserand Institute Aromatic Science Diploma 2022/2023 Politechnika Poznańska 2006-2009 Doktorat na Wydziale Inżynierii Środowiska, Biogospodarki i Energetyki Politechnika Poznańska

Ewa Melania Gryt -fitoterapeuta- specjalność : terapie kannabinoidowe , dyplomowany naturopata, terapeuta metodą Kodu Emocji dr Bradlaya Nelsona. Ewa jest jedną z pionierek biznesu konopnego w Polsce, którym zajmuje się od ponad 20 lat. Ukończyła krakowski Uniwersytet Rolniczy. W ramach spółki General Hemp Marketing założyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową z produktami z konopi siewnych - DobreKonopie.pl. www.dobrekonopie.pl General Hemp Marketing jest jednym z wiodących producentów konopi siewnych w Polsce i jednym z niewielu, który uprawia i przetwarza rośliny w naszym kraju. Misją firmy jest zagospodarowanie wszystkich części rośliny, od ziarna po słomę, a tym samym pokazanie potencjału prozdrowotnego, ekologicznego i ochronnego dla człowieka i jego środowiska naturalnego.

Dr Radosław Pawłowski– chemik, technolog nanomateriałów, toksykolog sądowy, formulator kosmetyczny – specjalista układów emulsyjnych. Fitoterapeuta i towaroznawca zielarski. Saunamistrz z zamiłowaniem do kosmetyki saunowej. Właściciel firmy Gopher. Naturalnie prowadzącej warsztaty i szkolenia z zakresu wytwarzania kosmetyków botanicznych i naturalnych oraz edukacji zielarskiej.

Monika Michałowska - jest biolożką morza, absolwentką Środowiskowego Studium Doktoranckiego z Biologii i Oceanologii na Uniwersytecie Gdańskim. Kompozytorką zapachów, aromaterapeutką, fitoterapeutką. Pasjonatką olejków eterycznych oraz samodzielnie robionych, bezpiecznych kosmetyków. Wiedzę i kompetencje z zakresu fitoterapii uzupełniała na kursach: „Fitoterapii szczegółowej”, „Terapii biologicznych” oraz „Polskie rośliny w medycynie ekstremalnej i okresie głodu” prowadzonych przez dr. Henryka Różańskiego w Instytucie Medycyny Klasztornej.
Pomiędzy ukończeniem biologii morza a zwrotem w kierunku fitoterapii, przez niemal 10 lat zarządzała projektami w dużych organizacjach i zajmowała się doradztwem strategicznym z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Obecnie jej działalność koncentruje się wokół pracy z zapachami (opracowywanie zapachów funkcyjnych do produktów kosmetycznych) oraz edukacją z zakresu aromaterapii i bezpiecznego stosowania olejków eterycznych w życiu codziennym. Chętnie dzieli się wiedzą na AROMAwarsztatach oraz w mediach społecznościowych, m.in. na instagramowym profilu: _mikstury_

Anna Bober- Specjalistka dietetyki i fitoterapii. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej, aromaterapii oraz dietetyki, a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu szczególny nacisk kładzie na badania kliniczne oraz najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii, nie zapominając jednocześnie o tradycyjnym ziołolecznictwie europejskim. Bliski jest jej także system medycyny chińskiej. Wykłada między innymi na kursie Zielarz/Fitoterapeuta w Warszawie. Prowadzi także zajęcia dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na kierunku Naturoterapia w Górnośląskiej Wyższej Szkołe Przedsiębiorczości w Chorzowie. Stworzyła własną autorską Akademię Ziołolecznictwa Alchemilium: www.akademia.alchemilium.pl
Publikuje swoje artykuły w czasopismach takich jak: "Naturoterapia w praktyce", "Teczka naturoterapii" oraz "Charaktery". Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 12 lat jest aktywną uczestniczką szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa, aromaterapii, medycyny chińskiej oraz dietetyki. Brała udział w licznych kursach specjalistycznych prowadzonych między innymi przez dra Henryka Różańskiego oraz Roberta Tisseranda. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest właścicielką Alchemilium, Ziołowo - Dietetycznego Laboratorium Zdrowia. Szczegóły drogi zawodowej można znaleźć na stronie: www.alchemilium.pl .

Marta Dul - Od ponad 20 lat interesuje i studiuje funkcjonowanie organizmu ludzkiego zgodnym z naturalnymi cyklami natury. Dietetyk, Zielarz, Fitoterapeuta, Aromaterapeuta, Akupunkturzysta, Mistrz Naturopata, Klasyfikator grzybów, Pasjonata Mykologii, Trener oddychania przeponowo- relaksacyjnego, Specjalista Uwalniania Emocji metodą EFT.
Od ponad 8 lat studiuje temat ZIOŁOLECZNICTWA i AROMATERAPII jako wspomaganie zdrowia. Zaczynała nauki w temacie u Dra Różańskiego, Iwony Konopackiej-Brud, Władysława Brud, uczestniczy w szkoleniach i konferencjach krajowych i międzynarodowych.
U dra Różańskiego ukończyła:
- stacjonarne szkolenie roczne zawodowe ZIELARZ FITOTERAPEUTA
- stacjonarne szkolenia 2 letnie TERAPIE BIOLOGICZNE
- roczne szkolenie FITOTERAPIA SZCZEGÓŁOWA
- roczne szkolenie TERAPIE BIOLOGICZNE z praktyką
- roczne szkolenie POLSKIE ROŚLINY W KRYZYSIE
Ukończyła również STUDIA PODYPLOMOWE: - ZIOŁA W PROFILAKTYCE I TERAPII na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu
Z powodzeniem stosuje aromaterapię prywatnie, w gabinecie u podopiecznych, również prowadzi wykłady i szkolenia w tym zakresie.
Od 7 lat szkoli się również w temacie Medycyny Chińskiej w dietetyce, ziołolecznictwie, aromaterapii... Stosując i przepisując mieszanki ziołowe czy olejkowe zwraca uwagę na termikę i smaki ziół, esencji roślin. TCM ukończyła u Dra Wandela -dietetykę i ziołolecznictwo, akupresurę, stosowanie moksy i stawianie baniek. Ukończyła również Akupunkturę z dwu letniej szkole Bartosza Chmielnickiego ACUART.
Fascynatka AROMAPUNKTURY – namaszczanie esencjami punktów akupunkturowych. Skutecznie wykorzystuje tą metodę u swoich podopiecznych i prowadzi wykłady w temacie.
Jest wykładowcą na kursach zawodowych NATUROPATA i ZIELARZ- FITOTERAPEUTA w Akademia Naturalnego Życia Zdrowia
Jest członkiem :
- POLSKIEGO TOWARZYSTWA AROMATERAPEUTYCZNEGO
- POLSKIEGO TOWARZYSTWA ZIELARZY I FITOTERAPEUTÓW
- POLSKIEGO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ŚW HILDEGARDY
Od ponad 10 lat prowadzi gabinet PORADNIA HARMONIA w Legnicy
https://poradniaharmonia.pl/ , gdzie wspomagam podopiecznych w odzyskiwaniu zdrowia metodami naturalnymi.
Tworzy własne receptury ziołowe, dostępne w regularnej sprzedaży np. serię soli ziołowych wspomagających funkcje danych narządów : "SÓL ZYCIA". można je nabyć w sklepie internetowym :
https://www.witnatura.pl .

dr Piotr Sobik - Absolwent Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN. Specjalista materiałów polimerowych i ich stabilności w procesach termicznych. Od 11 lat kierownik zespołu badawczego zajmującego się zagadnieniami inżynierii materiałowej z naciskiem na materiały polimerowe. Specjalista w zakresie stabilności opakowań kosmetycznych i bezpieczeństwa stosowania materiałów polimerowych (plastikowych) w procesie ich użytkowania i wpływu na zdrowie ludzkie. Od 2019 roku związany z marką Gopher Naturalnie w ramach prowadzenia kursów i warsztatów bezpieczeństwa stosowania substancji chemicznych w produktach i surowcach kosmetycznych.

 

dr Iga Samól - Doktor biochemii i biologii molekularnej roślin, zielarz - fitoterapeuta, naukowiec, wykładowca akademicki oraz popularnonaukowy w Polsce, Francji i Szwajcarii, członek Polskiego Towarzystwa Aromaterapii (PTA). Autorka wielu publikacji i recenzji naukowych w czołowych czasopismach naukowych, prelegentka na wielu zagranicznych konferencjach naukowych, autorka kursów i programów nauczania dla techników kursów zawodowych (laboranci biologii, chemii i farmakologii) w Szwajcarii, studentów wyższych uczelni w Polsce, recenzentka naukowa książki „Ach, zapach” (2023 rok) autorek K. Białousz i A. Budyńska. 

Zainteresowanie światem roślin zapoczątkowała pod koniec swoich studiów biotechnologicznych w Polsce, i rozwijała przez kilkanaście lat w czołowych ośrodkach badawczych na świecie od 2005 roku, najpierw we Francji (gdzie obroniła doktorat z biochemii roślin w 2009 roku na Université des Alpes w Grenoble) oraz później podczas kilkuletniego stażu po-doktorskiego w Szwajcarii na Uniwersytecie Genewskim. Swoje badania naukowe skupiała wokół szeroko pojętej fotosyntezy oraz mechanizmów adaptacyjnych roślin w odpowiedzi na wybrane stresy środowiskowe i ich wpływ na produkcję różnych metabolitów wtórnych roślin – często pełniących funkcje pro-zdrowotne u ludzi i zwierząt. Pracę te kontynuowała na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego jako adiunkt, gdzie równolegle prowadziła autorskie przedmioty o ziołach leczniczych, cieszące się dużą popularnością wśród społeczności studenckiej. Tę tematykę przybliżała również Słuchaczom Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego oraz aktualnie kontynuuje na Uniwersytecie Otwartym SGGW w Warszawie i poszerza w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, gdzie pracuje jako wykładowca. Od 2022 roku, jako założycielka Herbisamo – dr Iga Samól, prowadzi kursy i warsztaty zielarskie dla otwartej publiczności, współpracuje z podmiotami biznesowymi w zakresie badań i doradztwa z tematu zielarstwa, fitoterapii i aromaterapii.

 

dr Dorota Ackermann-Szulgit - Doświadczenie neuropsychologiczne zdobywała w X Wojskowym Szpitalu z Polikliniką w Bydgoszczy na oddziale Neurochirurgii i Chirurgii Głowy oraz na Oddziale Psychiatrycznym. Obecnie, pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Współpracuje także z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi przy realizacji wykładów dotyczących wpływu olejków eterycznych na mózg, funkcje poznawcze oraz zastosowania aromaterapii w chorobach neurodegeneracyjnych. Obszar Jej zainteresowań naukowych i badawczych to: oddziaływanie na mózg olejków eterycznych i adaptogenów, neuropsychologia, etnobotanika, neurodietetyka, neurobiologia emocji i empatii, neurochirurgia i psychochirurgia, a także psychologia społeczna. W 2022 roku zadebiutowała w przestrzeni artystycznej, tworząc kompozycje zapachowe (z olejków eterycznych i aromatów spożywczych) do wystawy „Kwiatostany”. Obecnie skupia się na rozwijaniu własnej marki ProAroma i tworzeniu funkcyjnych mieszanek aromaterapeutycznych w oparciu o dane z badań i literatury.

 

 

 

 

Wymagane dokumenty
  • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
  • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Zobacz jak wygląda proces rekrutacji

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych Przygotowanie pedagogiczne jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi we współpracy z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym.

 

ADRES

miejsce zjazdów i zajęć stacjonarnych:

Destylarnia Olejków i Hydrolatów
Instytut Roślin Olejkowych i Aromaterapii

ul.Leśna 2
44-284 Pstrążna
powiat rybnicki

woj. śląskie

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

  • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
  • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiącach styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia.
Oceń kierunek
4.1
Średnia ocena: 4.2 (Liczba ocen: 28)