Dodane przez akopcik -
Cel studiów

Studia podyplomowe „Medycyna Estetyczna” mają na celu umożliwienie nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu planowania i przeprowadzania zabiegów w obrębie skóry, opóźniających proces starzenia się skóry, jak również zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych. Studia podyplomowe skoncentrowane na tematyce medycyny estetycznej są skierowane do lekarzy. Program kształcenia, uwzględniając podstawową wiedzę teoretyczną, kładzie nacisk na trening umiejętności praktycznych. Studia obejmują 180 godzin, z czego moduły zawierające zajęcia praktyczne stanowią aż 75% wszystkich zajęć. Pozostałe moduły ściśle uzupełniają część praktyczną studiów.

Korzyści

Część warsztatowa studiów „Medycyna estetyczna” jest realizowana w niewielkich, maksymalnie 12-sto osobowych grupach. Każdy z uczestników ma możliwość samodzielnej realizacji zabiegów z wykorzystaniem preparatów i nowoczesnego sprzętu renomowanych dostawców co pozwala na wykształcenie potrzebnych umiejętności praktycznych niezbędnych przy wykonywaniu zabiegów.

Dla kogo?

Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu w Polsce.

Program kształcenia

1. Metody korekcji twarzy techniki wypełnień

2. Peelingi medyczne-techniki podstawowe i łączone

3. Osocze bogatopłytkowe-zastosowanie w zabiegach estetycznych 

4. Zastosowanie toksyny botulinowej w korekcji zmarszczek 

5. Zastosowanie toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości

6. Mezoterapia w zabiegach estetycznych

7. Wykorzystanie laserów nieablacyjnych oraz IPL w medycynie estetycznej

8. Techniki łączone w medycynie estetycznej

9. Termoliza i elektrokoagulacja w medycynie estetycznej

Czas trwania

2 semestry (studia hybrydowe)

Opiekun merytoryczny

Batochir Delgermurun - Doktor nauk medycznych, Profesor kliniczny w Mongolii, kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest współwłaścicielką Centrum Medycyny Estetycznej “EDA” w Łodzi, działającej od 2006 roku. Doktor nauk medycznych z zakresu “Analizy skuteczności leczenia suchości skóry preparatem kwasu hialuronowego u pacjentów z niedoczynnością tarczycy”. Wieloletni szkoleniowiec technik iniekcji z wykorzystaniem wypełniaczy i modelowania twarzy przy użyciu kaniuli, a także zabiegów estetycznych m.in. z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapii oraz elektrokoagulacji w kosmetologii.

Kadra

Dorota Sagan – doktor nauk medycznych, kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w technikach odmładzania skóry za pomocą kaniuli, redukcji blizn, przebarwień i laseroterapii zmian skórnych. Wieloletni szkoleniowiec technik aplikacji kwasu hialuronowego i modelowania twarzy przy użyciu kaniuli, zabiegów estetycznych, procedur laseroterapii i kosmetologicznych.