Autor(ka):

Mateusz Konieczny

08/09/2022 - 09:25
Kiedy można zrobić studia podyplomowe?

Krótko o studiach podyplomowych
Studia podyplomowe otwierają możliwości na zmianę – życia zawodowego, społecznego lub po prostu wkroczenia w nowe obszary realizacji samego siebie i wykorzystania swojego potencjału. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w roku akademickim 2020/2021 studia podyplomowe podjęło 149.589 osób, w tym blisko 70% wszystkich uczestników stanowiły kobiety (102.380)1. Trzema najbardziej popularnymi kierunkami kształcenia były studia z zakresu medycyny, biznesu i administracji, pedagogiki2.

Autor(ka):

Mateusz Konieczny

23/08/2022 - 08:38
Studia podyplomowe czy magisterskie?

Zgodnie z systemem bolońskim studia dzielą się na studia I, II i III stopnia. Poza tym dopuszcza się możliwość realizacji studiów jednolitych magisterskich, które trwają 5 lat. Po ukończeniu studiów I stopnia – licencjackich (3 lata) lub inżynierskich (3,5 roku) student uzyskuje tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera, a tym samym wyższe wykształcenie. Na tym etapie może pojawić się pytanie – Co dalej? Co po licencjacie?

Autor(ka):

Joanna Nestorowicz-Kiegiel

09/08/2022 - 11:48
studia podyplomowe zielarstwo i fitoterapia

Zioła i ziołolecznictwo towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. To właśnie rośliny lecznicze stanowiły pierwsze panaceum na różne dolegliwości, wspierając organizm w walce z chorobami, ranami wojennymi czy wadliwym funkcjonowaniem ciała. Kluczem do skutecznego stosowania ziół, była i nadal jest odpowiednia wiedza fitoterapeutyczna. W dawnych czasach przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie, później już zapisywana i pieczołowicie chroniona dla potomnych.

Autor(ka):

Mateusz Konieczny

26/07/2022 - 09:10
studia podyplomowe czy magisterskie

Pamiętam moment, kiedy sam zastanawiałem się, jaki kierunek studiów podyplomowych wybrać. Swoją decyzję poprzedziłem analizą drogi zawodowej oraz udzieleniem odpowiedzi na kluczowe pytanie – Czy warto robić studia podyplomowe? Uznałem, że tak. Dla mnie istotna była chęć nabycia nowych kwalifikacji, by móc wykonywać nowe zadania zawodowe.

Autor(ka):

dietetyk kliniczny Michalina Jakubczyk

11/07/2022 - 13:06
Moda na zdrowy tryb życia, czyli na czym polega praca dietetyka?

Wiele osób ceni sobie zawód dietetyka za dużą swobodę w działaniu, różne ścieżki rozwoju, ciekawą pracę i kontakt z ludźmi. Czy wyobrażenia spotykają się z rzeczywistością?

Autor(ka):

dr Andrzej Zbonikowski

12/05/2022 - 13:32

Studia podyplomowe otwierają możliwość  zdobycia nowych kompetencji, uprawnień czy nawet nowego zawodu.

Zalety i aspekty studiów podyplomowych przybliża nam Pełnomocnik Rektora ds. Studiów Podyplomowych dr Andrzej Zbonikowski w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi.

Autor(ka):
01/09/2021 - 08:42

Znamy potrzeby, zobowiązania i tryb życia naszych słuchaczy. Wiemy, że najczęściej łączycie sprawy rodzinne, pracę i naukę - i to nie jest absolutnie łatwe. Dlatego też kładziemy nacisk na kierunki przyszłościowe, które prowadzone są przez specjalistów i praktyków w danej dziedzinie.

W ofercie posiadamy wiele poszukiwanych na rynku pracy kierunków, a zajęcia prowadzimy także w trybie on-line.
Systematycznie sprawdzamy potrzeby pracodawców i dostosowujemy do Nich ofertę.

Autor(ka):

Wiktoria Czerwińska mgr fizjoterapii

02/01/2021 - 19:47
Układ immunologiczny jest odpowiedzialny za odporność organizmu ludzkiego, czyli jego ochronę przed wszelakimi schorzeniami i chorobami. Na ten układ składają się takie elementy jak narządy limfatyczne, naczynia chłonne, komórki, które uczestniczą w reakcjach immunologicznych, a także między innymi przeciwciała. Istotne w prawidłowym funkcjonowaniu tego układu jest odróżnianie komórek zdrowych od tych, które są dla organizmu ludzkiego szkodliwe. Jako ludzie posiadamy tzw. pamięć immunologiczną, która pozwala wraz z przebiegiem niektórych chorób wykrywać patogeny, które znajdowały się w organizmie i je zwalczać z łagodniejszymi odczuciami subiektywnymi (pamięć immunologiczną można rozwijać poprzez np. szczepienia ochronne). 

Autor(ka):

Sylwia Anglart

03/06/2020 - 13:31

Dla wielu osób ukończenie studiów z zakresu nauk społecznych jak psychologia czy pedagogika to dopiero początek drogi zawodowej. Realia panujące wśród psychologów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców wymagają ciągłego doskonalenia się, nabywania nowych kwalifikacji. Ważne, aby nie podejmować decyzji o rozpoczęciu studiów podyplomowych na oślep, ale by rozpoznać potrzeby rynku pracy. Alternatyw jest mnóstwo i łatwo się w tym pogubić. Ostatnio w polu zainteresowań wielu osób pojawiły się studia podyplomowe z integracji sensorycznej. 

Dolny pasek