Autor(ka):

Mateusz Konieczny

12/12/2022 - 10:00
Kto może sfinansować studia podyplomowe?

Dla kogo dofinansowanie na studia podyplomowe? Sprawdzamy.

Studia podyplomowe stwarzają nowe możliwości do rozwoju osobistego i zawodowego. Przybliżają do osiągnięcia wybranego celu. Decyzja o wyborze kierunku kształcenia często związana jest z pytaniem „Jak uzyskać dofinansowanie do studiów podyplomowych?”. Dwie możliwości opisano już na naszym blogu.

Autor(ka):

Mateusz Konieczny

08/09/2022 - 09:25
Kiedy można zrobić studia podyplomowe?

Krótko o studiach podyplomowych
Studia podyplomowe otwierają możliwości na zmianę – życia zawodowego, społecznego lub po prostu wkroczenia w nowe obszary realizacji samego siebie i wykorzystania swojego potencjału. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w roku akademickim 2020/2021 studia podyplomowe podjęło 149.589 osób, w tym blisko 70% wszystkich uczestników stanowiły kobiety (102.380)1. Trzema najbardziej popularnymi kierunkami kształcenia były studia z zakresu medycyny, biznesu i administracji, pedagogiki2.

Autor(ka):

Mateusz Konieczny

23/08/2022 - 08:38
Studia podyplomowe czy magisterskie?

Zgodnie z systemem bolońskim studia dzielą się na studia I, II i III stopnia. Poza tym dopuszcza się możliwość realizacji studiów jednolitych magisterskich, które trwają 5 lat. Po ukończeniu studiów I stopnia – licencjackich (3 lata) lub inżynierskich (3,5 roku) student uzyskuje tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera, a tym samym wyższe wykształcenie. Na tym etapie może pojawić się pytanie – Co dalej? Co po licencjacie?

Autor(ka):

Joanna Nestorowicz-Kiegiel

09/08/2022 - 11:48
studia podyplomowe zielarstwo i fitoterapia

Zioła i ziołolecznictwo towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. To właśnie rośliny lecznicze stanowiły pierwsze panaceum na różne dolegliwości, wspierając organizm w walce z chorobami, ranami wojennymi czy wadliwym funkcjonowaniem ciała. Kluczem do skutecznego stosowania ziół, była i nadal jest odpowiednia wiedza fitoterapeutyczna. W dawnych czasach przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie, później już zapisywana i pieczołowicie chroniona dla potomnych.

Autor(ka):

Mateusz Konieczny

26/07/2022 - 09:10
studia podyplomowe czy magisterskie

Pamiętam moment, kiedy sam zastanawiałem się, jaki kierunek studiów podyplomowych wybrać. Swoją decyzję poprzedziłem analizą drogi zawodowej oraz udzieleniem odpowiedzi na kluczowe pytanie – Czy warto robić studia podyplomowe? Uznałem, że tak. Dla mnie istotna była chęć nabycia nowych kwalifikacji, by móc wykonywać nowe zadania zawodowe.

Autor(ka):

dietetyk kliniczny Michalina Jakubczyk

11/07/2022 - 13:06
Moda na zdrowy tryb życia, czyli na czym polega praca dietetyka?

Wiele osób ceni sobie zawód dietetyka za dużą swobodę w działaniu, różne ścieżki rozwoju, ciekawą pracę i kontakt z ludźmi. Czy wyobrażenia spotykają się z rzeczywistością?

Autor(ka):

dr Andrzej Zbonikowski

12/05/2022 - 13:32

Studia podyplomowe otwierają możliwość  zdobycia nowych kompetencji, uprawnień czy nawet nowego zawodu.

Zalety i aspekty studiów podyplomowych przybliża nam Pełnomocnik Rektora ds. Studiów Podyplomowych dr Andrzej Zbonikowski w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi.

Autor(ka):
01/09/2021 - 08:42

Znamy potrzeby, zobowiązania i tryb życia naszych słuchaczy. Wiemy, że najczęściej łączycie sprawy rodzinne, pracę i naukę - i to nie jest absolutnie łatwe. Dlatego też kładziemy nacisk na kierunki przyszłościowe, które prowadzone są przez specjalistów i praktyków w danej dziedzinie.

W ofercie posiadamy wiele poszukiwanych na rynku pracy kierunków, a zajęcia prowadzimy także w trybie on-line.
Systematycznie sprawdzamy potrzeby pracodawców i dostosowujemy do Nich ofertę.

Autor(ka):

Wiktoria Czerwińska mgr fizjoterapii

02/01/2021 - 19:47
Układ immunologiczny jest odpowiedzialny za odporność organizmu ludzkiego, czyli jego ochronę przed wszelakimi schorzeniami i chorobami. Na ten układ składają się takie elementy jak narządy limfatyczne, naczynia chłonne, komórki, które uczestniczą w reakcjach immunologicznych, a także między innymi przeciwciała. Istotne w prawidłowym funkcjonowaniu tego układu jest odróżnianie komórek zdrowych od tych, które są dla organizmu ludzkiego szkodliwe. Jako ludzie posiadamy tzw. pamięć immunologiczną, która pozwala wraz z przebiegiem niektórych chorób wykrywać patogeny, które znajdowały się w organizmie i je zwalczać z łagodniejszymi odczuciami subiektywnymi (pamięć immunologiczną można rozwijać poprzez np. szczepienia ochronne). 

Dolny pasek