Dodane przez akopcik -
Cel studiów

Studia podyplomowe „Medycyna Estetyczna” mają na celu umożliwienie nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu planowania i przeprowadzania zabiegów w obrębie skóry, opóźniających proces starzenia się skóry, jak również zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych. Studia podyplomowe skoncentrowane na tematyce medycyny estetycznej są skierowane do lekarzy. Program kształcenia, uwzględniając podstawową wiedzę teoretyczną, kładzie nacisk na trening umiejętności praktycznych. Studia obejmują 180 godzin, z czego moduły zawierające zajęcia praktyczne stanowią aż 75% wszystkich zajęć. Pozostałe moduły ściśle uzupełniają część praktyczną studiów.

Korzyści

Część warsztatowa studiów „Medycyna estetyczna” jest realizowana w niewielkich, maksymalnie 12-sto osobowych grupach. Każdy z uczestników ma możliwość samodzielnej realizacji zabiegów z wykorzystaniem preparatów i nowoczesnego sprzętu renomowanych dostawców co pozwala na wykształcenie potrzebnych umiejętności praktycznych niezbędnych przy wykonywaniu zabiegów.

Dla kogo?

Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu w Polsce.

Program kształcenia

1. Metody korekcji twarzy techniki wypełnień

2. Peelingi medyczne-techniki podstawowe i łączone

3. Osocze bogatopłytkowe-zastosowanie w zabiegach estetycznych 

4. Zastosowanie toksyny botulinowej w korekcji zmarszczek 

5. Zastosowanie toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości

6. Mezoterapia w zabiegach estetycznych

7. Wykorzystanie laserów nieablacyjnych oraz IPL w medycynie estetycznej

8. Techniki łączone w medycynie estetycznej

9. Termoliza i elektrokoagulacja w medycynie estetycznej

Czas trwania

2 semestry (studia hybrydowe)

Opiekun merytoryczny

Batochir Delgermurun - Doktor nauk medycznych, Profesor kliniczny w Mongolii, kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest współwłaścicielką Centrum Medycyny Estetycznej “EDA” w Łodzi, działającej od 2006 roku. Doktor nauk medycznych z zakresu “Analizy skuteczności leczenia suchości skóry preparatem kwasu hialuronowego u pacjentów z niedoczynnością tarczycy”. Wieloletni szkoleniowiec technik iniekcji z wykorzystaniem wypełniaczy i modelowania twarzy przy użyciu kaniuli, a także zabiegów estetycznych m.in. z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapii oraz elektrokoagulacji w kosmetologii.

Kadra

Dorota Sagan – doktor nauk medycznych, kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w technikach odmładzania skóry za pomocą kaniuli, redukcji blizn, przebarwień i laseroterapii zmian skórnych. Wieloletni szkoleniowiec technik aplikacji kwasu hialuronowego i modelowania twarzy przy użyciu kaniuli, zabiegów estetycznych, procedur laseroterapii i kosmetologicznych.

Małgorzata Janiczek - Doktor nauk medycznych, kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka studiów „Medycyna prewencyjna i antystarzeniowa” organizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej. Długoletni pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, prowadzi zajęcia w obszarze medycyny estetycznej i kosmetologii medycznej na wielu uczelniach. Właścicielka Centrum Szkoleniowego Medesthetic w Zabrzu prowadzącego kursy i szkolenia według autorskich programów szkoleń. Autorka oryginalnych prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii. W pracy zawodowej wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności łącząc działania z zakresu prewencji starzenia z zabiegami antyaging.

Roman Wodowski - lekarz, specjalista w dziedzinie okulistyki z wieloletnim stażem pracy. W kręgu jego zainteresowań znajdują się nie tylko zagadnienia związane z diagnostyką okulistyczną, ale również z zakresu medycyny estetycznej. Od wielu lat wykonuje zabiegi blefaroplastyki. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznym kursach oraz konferencjach.

Justyna Wodowska - dr nauk. medycznych, farmaceutka, absolwentka studiów podyplomowych (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) z zakresu opieki farmaceutycznej porządkujących wiedzę na temat współczesnej farmakologii, wykładowczyni farmakologii na Uniwersytecie Medycznym oraz w Wyższej Szkoły Kosmetologii w Łodzi. W ramach zajęć szczegółowo wyjaśniałam działanie leków istotnych z punktu widzenia praktyki zawodowej wykorzystującej zabiegów estetyczne . Uczenie innych zawsze było dla niej naturalne i sprawia jej wielką przyjemność, koncentruje się nie tylko na dokładnym, ale i przystępnym przekazaniu wiedzy.

Anu Erdenebat - lekarz, ukończyła wydział lekarski UM w Łodzi .Członek SKN Symulacji Medycznych oraz SKN Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej na UMEDzie. Aktywny członek SKN przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UM w Łodzi. Zaangażowana w inicjatywy popularyzujące naukę, między innymi ;organizacja i współprowadzenie Warsztatów Szycia Chirurgicznego. Specjalizuje się w zabiegach odmładzających i regeneracyjnych.

Wymagane dokumenty
  • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
  • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)
  • Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu w Polsce.

Zobacz jak wygląda proces rekrutacji

Organizacja

Najważniejsze informacje o kierunku:

  • gwarancja stałej ceny
  • nacisk na zajęcia praktyczne- profesjonalna kadra pedagogiczna
  • zajęcia stacjonarne realizowane są w pracowniach medycznych
  • zajęcia online realizowane na Platformie zdalnego nauczania we współpracy z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym
  • Egzamin końcowy w siedzibie Uczelni w Łodzi
Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

  • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
  • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiącach styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia.