2 semestry / Łódź / Płatne w 8 ratach

CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW: 5 200 PLN

Dostępne miasta
Centrum Kształcenia Podyplomowego
ul. Sterlinga 26, pokój K 019
90-212 Łódź
42 29 95 637
42 29 95 633
42 63 15 039
ckp@ahe.lodz.pl
Cel Studiów

Dzięki dużej ilości zajęć praktycznych uczestnicy będą mieli możliwość wykształcenia umiejętności niezbędnych przy współpracy z lekarzem medycyny estetycznej i umiejętności samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologii medycznej, estetycznej stosowanych w utrzymaniu estetycznego wyglądu twarzy i ciała.

Po zakończeniu studiów słuchacz będzie potrafił właściwie dobrać, zaplanować i przeprowadzić najczęściej wykonywane zabiegi w gabinetach kosmetologicznych z uwzględnieniem zabiegów kosmetologii estetycznej. Ponadto absolwent będzie posiadał szeroką wiedzę z zakresu kosmetologii medycznej oraz medycyny estetycznej.

Adresaci

Studia skierowane są do wszystkich osób, które pragną podwyższać kwalifikacje zawodowe oraz zdobywać nowe umiejętności, a także pogłębiać wiedzę z zakresu kosmetologii medycznej i estetycznej. Głównie do kosmetologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów absolwentów innych kierunków studiów posiadających dodatkowo wykształcenie techniczne kosmetyczne, które chcą podwyższać kwalifikacje, zdobyć nowe umiejętności i poszerzać wiedzę, a także powiększyć swoje umiejętności praktyczne.

W programie

W programie przewidziane są takie przedmioty jak m.in.

 • Biologia medyczna i mikrobiologia
 • Anatomia człowieka
 • Fizjoterapia w kosmetologii
 • Chemia ogólna i kosmetyczna
 • Kosmetologia upiększająca
 • Podstawy dermatologii i alergologii
 • Podstawy kosmetologii medycznej
 • Chirurgia plastyczna i pourazowa
 • Diagnostyka kosmetologiczna
 • Skin Coaching
Czas trwania

2 semestry - 280 godzin w tym 30 godzin praktyk

Opiekun merytoryczny

dr Leszek Zakrzewski

"Jestem doktorem nauk społecznych, informatykiem, chemikiem. Trenerem z zakresu komunikacji i informatyki (w tym edukacji zdalnej i statystyki)  oraz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Specjalistą z zakresu kosmetologii. Trenerem i egzaminatorem VCC modułu „Pracownik usług kosmetycznych”. Długoletnim pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w tym na kierunkach kosmetologia, dietetyka oraz pedagogika i informatyka. Autorem wielu publikacji naukowych. Współautor książki Anatomia i fizjologia skóry. Skrypt dla studentów kosmetologii."

"Moją pasją jest przekazywanie interdyscyplinarnej i nowoczesnej wiedzy. Tworzenie unikatowych kursów i szkoleń oraz zarządzanie procesem szkoleniowym"

Kadra

W kadrze studiów spotkacie m.in.

Agnieszkę Michalską

"Jestem doktorem nauk biologicznych, biologiem medycznym. Specjalistą z zakresu fizjologii skóry oraz żywienia człowieka. Trenerem i egzaminatorem VCC modułu „Pracownik usług kosmetycznych”. Długoletnim pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim prowadzącym zajęcia na kierunku kosmetologia, dietetyka oraz pielęgniarstwo, fizjoterapia i wychowanie fizyczne. Promotorem i recenzentem wielu prac licencjackich i magisterskich z zakresu kosmetologii i dietetyki. Autorką wielu prac naukowych. Współautorka książki Anatomia i fizjologia skóry. Skrypt dla studentów kosmetologii."

"Moją pasją jest prowadzenie zajęć dla studentów i słuchaczy kursów. Przekazywanie wiedzy i doświadczeń praktycznych. Pomaganie w rozwoju osobistym i zawodowym."

Dorotę Zapalską

"Jestem z wykształcenia kosmetologiem. Ukończyłam studia z zakresu Trychologii Kosmetologicznej na UJ w Krakowie oraz WSIIZ w Warszawie. Jestem wykładowcą akademickiem  z zakresu Diagnostyki trychologicznej. Zajmuje się wiele lat trychologią praktyczną, uczyłam i wciąż się uczę od najlepszych w Polsce i w ośrodkach Trychologii na świecie. Prowadzę od kilku lat dwa gabinety kosmetyczno-trychologiczne. Mam kilkadziesiąt ukończonych szkoleń z zakresu trychologii, odżywiania, endokrynologii, chorób metabolicznych, dietetyki, kosmetologii. Jestem członkiem PST i ICATA. "

"Moja pasją jest holistyczne spojrzenie na trychologię i człowieka jako całą jednostkę. Uwielbiam się uczyć i poszerzać swoje kompetencję."

Katarzynę Rembelską

"Jestem kosmetologiem i specjalistką od zarządzania służbą zdrowia. Posiadam ukończone międzynarodowe certyfikowane szkolenia z zakresu kosmetyki i kosmetologii. Jestem autorką tekstów i redaktorem w czasopismach kosmetologicznych. Prowadzę od wielu lat zajęcia z kosmetyki i kosmetologii oraz fizykoterapii. Realizowałam kursy i szkolenia z zakresu kosmetyki i kosmetologii w tym finansowanych z dotacji europejskich. Posiadam praktykę z zakresu kosmetologii medycznej i medycyny estetycznej."

"Moja pasja to kosmetologia nowoczesna i estetyczna. Interesują mnie innowacje technologiczne w medycynie estetycznej i nowatorskie kierunki branży beauty – przekazywanie wiedzy i umiejętności słuchaczom i studentom."

Magdę Suchan

"Jestem kosmetologiem ze specjalnością kosmetologia medyczna. Specjalistką z zakresu kosmetologii medycznej z elementami nauk o zdrowiu oraz masażu i fizjoterapii w trakcie doktoratu. Prowadzę usługi kosmetologiczne (od 8 lat) oraz prelekcje, wykłady tematyczne, biorę czynny udział w konferencjach naukowych. Posiadam doświadczenie w sprzedaży internetowej produktów kosmetycznych. Prowadzę webinaria i szkolenia w tym online. Autorka bloga oraz portalu kosmetolog.pl, na Instgramie jako @mama.kosmetolog. Publikuję artykuły eksperckie w prasie kosmetologicznej (Aesthetic Business, Puls Piękna). Aktywnie poszerzam swoją wiedzę jako uczestnik ogólnopolskich i ogólnoświatowych kongresów dotyczących kosmetologii i medycyny estetycznej. Wyznaję filozofię holistycznego i profesjonalnego podejścia do pacjenta, co pozwala na skuteczne dobranie indywidualnie skomponowanych terapii zabiegowych."

"Wyróżnia mnie chęć ciągłego poszerzania wiedzy, jak i zarówno dzielenia się nią podczas wykładów, prelekcji i szkoleń dydaktycznych. Lekkość prezentowania w mowie i przekazie dla odbiorcy."

Wymagane dokumenty
 • podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
 • oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
 • umowa (dostępna w WPS po rejestracji)

Jak wygląda proces rekrutacji? https://tiny.pl/r1z5v

Organizacja

Organizatorem studiów podyplomowych jest Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi.

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:

 • Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
 • Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiąch styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia

Dolny pasek