Zdobyta wiedza pozwoli Ci samodzielnie produkować olejki eteryczne i hydrolaty na skalę laboratoryjną, rzemieślniczą i przemysłową. Pozyskasz umiejętności komponowania zapachów,wiedzę kosmetyczną i prawną związaną z olejkami.Nasi wykładowcy botanicy zielarze, przeprowadzą Cię przez świat roślin olejkowych.
Poznasz szerokie zastosowanie olejków w farmacji, a specjaliści od aromaterapii zapoznają z tą szeroką dziedziną wiedzy.
Zapoznamy Cię ze strategiami i współczesnym trendami na rynku olejków oraz historią pozyskiwania olejków eterycznych.
Jeśli Twoja pasją są olejki eteryczne i chciałbyś zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę , której ukoronowaniem będzie dyplom uczelni wyższej - nasze studia dają Tobie tę niepowtarzalną możliwość.
Nasze szkolenie jest idealnym wyborem dla przedstawicieli wielu branż, m.in.:
- terapeutów,specjalistów rehabilitacji i naturopatów oraz zielarzy i aptekarzy,
- masażystów ,perfumiarzy, saunamistrzów,
- właścicieli i pracowników SPA, hoteli oraz sanatoriów,
- producentów i sprzedawców olejków eterycznych,
- właścicieli firm kosmetycznych i mydlarni,
- rolników chcących uprawiać rośliny olejkowe,
- plantatorów lawendy,
- właścicieli agroturystyk i instruktorów prowadzących warsztaty i chcących poszerzyć swoją ofertę,
- oraz pasjonatów chcących zdobyć wiedzę o olejkach eterycznych.
Pozyskane umiejętności dadzą Ci możliwości świadomego i profesjonalnego poruszania się w szerokim świecie olejków eterycznych.
Kompleksowa wiedza pozwoli na działanie w wielu branżach i profesjach oraz rozwoju biznesu związanego z olejkami.
Przygotujemy Cię do świadomej pracy z olejkami w sposób metodyczny, a zdobyta wiedza merytoryczna pozwoli Ci zostać prawdziwym ekspertem w dziedzinie olejków eterycznych i hydrolatów.
Kurs
OLEJKI ETERYCZNE -TECHNOLOGIA PRAKTYKA I ZASTOSOWANIE
Czas trwania: 2-semestry
Program studiów gwarantuje
- Indywidualną wielogodzinną praktykę i naukę destylacji z ekspertem na kilkunastu destylatorach miedzianych i ze stali nierdzewnej oraz szklanych i ceramicznych.
- zdobędziesz umiejętność destylacji: korzeni, kłączy, całych roślin, owoców, nasion oraz kwiatów.
Poznasz
- geobotanikę roślin olejkodajnych, dziko rosnących i uprawnych,
- fitochemię olejków eterycznych - ponad 25 godzin
- praktyczne zastosowanie olejków i hydrolatów w farmacji i kosmetyce,
- aromaterapię - ponad 50 godzin
- komponowanie zapachów i trening olfaktoryczny,
- rozpoznawanie zafałszowań olejków,
- merytoryczną wiedzę na temat kilkudziesięciu olejków eterycznych i hydrolatów z roślin rosnących w Polsce i na świecie,
- stosowanie olejków i hydrolatów w ceremoniach saunowych i masażu.
Znajdziesz
Nasza Biblioteka olejków i hydrolatów umożliwi Ci zapoznanie się z dziesiątkami bukietów zapachowych pozyskanych z roślin. Nasi wybitni eksperci od botaniki nauczą rozpoznawania wielu gatunków roślin olejkowych. Specjalista od materiałoznawstwa zapozna Cię z kompletną wiedzą na temat standardów i wymogów opakowań stosowanych w kosmetyce.
Dzięki zatrudnionej u nas kadrze renomowanych wykładowców oraz siatce specjalnie dobranych przedmiotów dydaktycznych uzyskasz gruntowną wiedzę o olejkach eterycznych.
Zajęcia odbywają się w formule hybrydowej, tj. część teoretyczna - w formie ONLINE, część warsztatowa - w formie stacjonarnej.
W trakcie spotkań stacjonarnych w siedzibie - Instytutu Roślin Olejkowych i Aromaterapii przy Destylarnii Olejków i Hydrolatów uzyskasz praktyczną umiejętność pozyskiwania kilkudziesięciu olejków eterycznych oraz ich bezpiecznego zastosowania w wielu dziedzinach.
PAWEŁ PIASECKI -Pomysłodawca i współorganizator. Ekspert w dziedzinie destylacji olejków eterycznych. Doświadczenie zdobył w destylarni ekologicznych olejków eterycznych Andre Rouviere we francuskiej Prowansji ,gdzie pracował w latach dziewięćdziesiątych. Tysiące przeprowadzonych procesów destylacji kilkudziesięciu roślin pozwoliły zdobyć mu doświadczenie na poziomie mistrzowskim. Jest jednym z ostatnich autentycznych rzemieślników olejkarzy pracujących metodami producentów z regionu Alp Wysokiej Prowansji. Wiedzę i pasję przeniósł wraz żoną Moniką Piasecką do Polski i tutaj od 5 lat prowadzą Destylarnię Olejków i Hydrolatów w Wodzisławiu Śląskim. Chęć podzielenia się wiedzą o rzemiośle i technologii produkcji olejków eterycznych zaowocowała stworzeniem wielu edycji warsztatów destylacji. Na cieszących się ogromnym powodzeniem warsztatach ,pod wpływem wielu rozmów z pasjonatami ,narodziła się myśl o poważniejszym i metodycznym uporządkowaniu wiedzy o olejkach i hydrolatach w nowoczesny sposób. W ten sposób powstał pomysł na studia podyplomowe i kursy zawodowe. Paweł jest pomysłodawcą i inicjatorem wielu projektów olejkowych. Z nieustanną pasją kontynuuje dzieło prowansalskich olejkarzy. Z wielką wiarą i nadzieją pracuje nad odrodzeniem polskiego przemysłu olejków eterycznych.
MONIKA PIASECKA -Współorganizatorka. Pasjonatka i propagatorka wiedzy olejkowej zarażona niewyleczalną miłością do olejków eterycznych i hydrolatów. Współtwórczyni warsztatów destylacji olejków eterycznych . Ich dobra energia,dusza,serce i mózg. Z wykształcenia jest prawnikiem oraz dyplomowanym rolnikiem. Swoje pasje przeniosła jako sposób na życie stwarzając przedsiębiorstwo. Destylarnia olejków eterycznych zajmujące się pozyskiwaniem olejków eterycznych i hydrolatów. Z wielką energią i entuzjazmem inicjuje i koordynuje inicjatywy i imprezy olejkowe.
W kadrze dydaktycznej również:
dr inż.Alicja Bałut, Ewa Melania Gryt, dr Iga Samól, dr Radosław Pawłowski, Monika Michałowska, Anna Bober.
Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE
tel.: +48 42 29 95 633
ckpkursy@ahe.lodz.pl
ADRES ZJAZDÓW:
Destylarnia Olejków i Hydrolatów
Instytut Roślin Olejkowych i Aromaterapii
ul.Leśna 2
44-284 Pstrążna
powiat rybnicki
woj. śląskie
Unikatowy i jedyny program profesjonalnego szkolenia w Polsce w wersji hybrydowej.
Po ukończeniu kursu otrzymacie Państwo zawód:
1.1. Nazwa i kod zawodu (wg Klasyfikacji zawodów i specjalności)
Operator urządzeń do produkcji koncentratów spożywczych 816007
1.2. Nazwy zwyczajowe zawodu:
Operator urządzeń do produkcji olejków eterycznych.
W Międzynarodowym Standardzie Klasyfikacji Zawodów ISCO-08 odpowiada grupie:
8160 Food and related products machine operators.
Według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007):
Sekcja C – Przetwórstwo przemysłowe.
Kwota może być rozłożona na 10 rat.
W tym celu prosimy o kontakt ckpkursy@ahe.lodz.pl